logotyp
Login

Archiv aktualit ŠD 2018/2019

Návštěva dětí z MŠ

Školní družinu navštívili předškoláčci z MŠ. Naši divadelníci jim zatančili a zahráli pohádku z loňského roku o Mourkovi. I přes problém s nedostatkem účinkujících jsme vystoupení nakonec zvládli dobře. Poděkování patří Marušce Melicharové, která se narychlo zhostila hned dvou rolí. Paní učitelky z MŠ děti odměnily sladkostmi.

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?Ke 100. výročí založení Československé republiky vyhlásila školní družina výtvarnou soutěž "Čím je pro mne Česká republika". Přestože téma nebylo zrovna nejlehčí, někteří ze soutěžících se s ním popasovali velmi dobře. Ostatní to pro změnu vynahradili množstvím práce, kterou na svém obrázku udělali. Jak se kdo tématu zhostil, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Vzhledem k nevelkému počtu soutěžících znovu děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Kdo si hraje, nezlobí I.

Kdo si hraje, nezlobí I.O pravdivosti tohoto rčení jsme se přesvědčili na prezentaci stolních her firmy PIATNIK. Pan Bruckner dětem hry předvedl, vysvětlil pravidla a děti si je mohly nejen prohlédnout, ale i zahrát. O hry, které nás nejvíce zaujaly, napíšeme Ježíškovi. Potom snad i v naší družině bude platit, že kdo si hraje, nezlobí.

Pískování

PískováníPískování - nová výtvarná technika, kterou se naučily děti ze školní družiny.
Stoly plné krabiček s pískem mnoha barev a odstínů všechny ihned upoutaly. A začalo pískování... Někteří malí umělci vydrželi tvořit bez přestávky i více než dvě hodiny. Díky trpělivosti se obrázky zdařily tak, že můžou být hezkou ozdobou dětských pokojíčků. Zaujetí i některé výsledné výtvory můžete vidět v naší fotogalerii.

Africká kultura

Africká kulturaVypravování, soutěže, tanec, bubnování - zajímavé odpoledne jsme prožili ve školní družině s rodilými Afričany z Demokratické republiky Kongo. Děti se dověděly o životě na vesnici, ve městě, o místní fauně a velmi je překvapily informace o tamním školství. Některé podrobnosti si budete moci přečíst v Novovčelnickém zpravodaji.

Čertí šaráda

Čertí šarádaČerti, Mikuláši a andělé se sešli v úterý odpoledne ve školní družině. Masky si děti připravily doma, a tak se mnozí v převlecích ani nepoznali. Čekaly je pekelné soutěže, čertí hudba s tancem a samozřejmě sladké odměny.

Předvánoční vystoupení

Předvánoční vystoupeníV letošním roce si děti připravily pro členy SPCCH zdramatizované básničky o tom, jak to vlastně s tou s Mikulášskou nadílkou bylo. Vystoupení zpestřila děvčata z kroužku flétniček koledami a vánočními písničkami. Doufáme, že se divákům malý výlet do dětských let (alespoň ve vzpomínkách) líbil, a že jsme přispěli i k naladění vánoční atmosféry. Rádi bychom touto cestou poděkovali za pomoc při přípravě vystoupení paní Kvapilové.

Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledyTaké v letošním roce jsme připravili pro akci Česko zpívá koledy živý betlém. Společně s děvčaty ze školního sboru jsme si někteří zazpívali vánoční koledy a Nicolka, Adam L. s Eliškou Š. a Bára F. zarecitovali připravené básničky. I počasí nám přálo a vytvořilo krásnou předvánoční atmosféru. Všem účinkujícím děkujeme a byly bychom rády, kdyby se nás příště sešlo mnohem víc.

Vánoční besídka

Vánoční besídkaČekání na Ježíška jsme si i letos zkrátili jedním příjemným odpolednem, kde nechybělo povídání o vánočních tradicích a zvycích, koledy, nadílka pro kamarády a pohoštění. Tentokrát jsme z vánočních zvyků vyzkoušeli věštění z kouře sfouknuté svíčky, ale také hledáním štěstíček pod hrnečky a litím vosku. Moc a moc jsme byli rádi, že se na nás díky mnoha zlobidlům Ježíšek nerozhněval, a přeci jen do družiny přinesl nějaké nové hry i box naší oblíbené stavebnice.

Masopust

MasopustMasopustní období jsme zakončili hodováním. Děti z kroužku vaření ŠD upekly pro své mladší kamarády koblížky. Připomněli jsme si masopustní zvyky a tradice četbou příběhu, kreslením karnevalu a masopustního průvodu i vzpomínkou na návštěvu Muzea maškar v Milevsku. Nakonec jsme se pustili do koblížků s marmeládou a horkým čajem. Teď by mělo až do Velikonoc nastat období půstu. Že bychom ho dodrželi i my, si opravdu nejsme jisti. A co vy?

Návštěva v družině

Návštěva v družiněV úterý 19.března navštívili v družině naše prvňáčky Bovýsci z projektu Ovoce a zelenina do škol. Vyzkoušeli děti, zda umí rozlišit ovoce a zeleninu a jaké druhy znají. Protože byly velmi šikovné, odměnili je drobným dárkem.

Vynášení Morany

Vynášení MoranyLetošní zima byla pořádná i dostatečně dlouhá, a tak jsme usoudili, že jaru v jeho příchodu trochu pomůžeme. Vyrobili jsme smrtku a odnesli ji společně upálit k řece. Rychle odplouvající a hořící smrtku jsme vyprovodili říkadlem přivolávajícím jaro. Tak doufáme, že tu bude coby dup.

Country vystoupení

Country vystoupeníV letošním roce jsme si pro členy sdružení SPCCH přichystali vystoupení v country stylu. Děvčata společně s jediným odvážným chlapem - Davidem nacvičila dva tance na známé písničky naší country dámy Věry Martinové. Až na drobný problém s technikou se vystoupení zdařilo na jedničku a přítomní rodiče se prý rádi přijdou podívat ještě jednou. Pokud byste i vy chtěli naše děti vidět, přijďte navštívit Velikonoční jarmark.

Ikaros

Pan Hořák k nám opět po roce zavítal se svými zvířecími kamarády ze záchranné stanice. Tentokrát si pro nás připravil zvířátka, která můžeme chovat jako domácí mazlíčky. Nejprve nás seznámil s dvojicí morčátek. Nám už známý kluk Buřtík se zakoukal do Sněhurky, bílé chlupaté slečny peruánské. Ta v něm však zalíbení nenašla, protože on je sice heboučké, ale naprosto holé skinny morčátko. Chameleoni levhartí Jirka s Fanouškem nám předvedli, jak se nádherně umí zbarvit podle okolí, zatímco korálovka Jahůdka si svou červenou barvu nechala tak trochu pro sebe. My jí to ale odpustili, protože se právě chystá svou starou kůži svléknout. Činčila Borůvka nás svým jemňolinkým kožíškem přivedla téměř do ráje a vzácný ježek ušatý nám připomněl, že už je tu jaro. Z nádherného snění nás na závěr vyvedla mrštná a neskutečně ohebná fretka Pipinka svým trochu nepříjemným přírodním parfémem. Ani tentokrát se nám nechtělo se zvířátky loučit. Už teď se těšíme na návštěvu nových kamarádů ze zvířecí říše.

Velikonoce v ŠD

Velikonoce v ŠDPřed Velikonocemi měly děti spoustu práce především s přípravou výrobků na velikonoční jarmark. A my děkujeme všem návštěvníkům, kteří neváhali zdolat ještě jedny schody navíc, navštívili nás a třeba si i něco pěkného odnesli. Jak se jarmark včetně country vystoupení družince vydařil, posuďte sami v naší fotogalerii.
Děti také letos připravily drobné dárečky pro budoucí prvňáčky. Nakonec nezapomněly ani na babičky a dědečky v "domečkách", kterým pěkné slepičky osobně předaly s přáním veselých Velikonoc. Za to byly obdarovány nejrůznějšími sladkostmi a ovocem, za což moc děkují.
Před velikonočními prázdninami si děti stihly ještě upéct beránka se zajíčkem. Pečení zvládly na jedničku a společně si na nich pochutnaly.

Cesta do pravěku

Cesta do pravěkuTématem pro letošní noc ve školní družině byl vývoj naší planety. Večerní hru i stezku odvahy jsme nazvali podle známého filmu Karla Zemana "Cesta do pravěku". Pro získání správné nálady i důležitých informací jsme vybarvovali omalovánky s dinosaury, pročítali knihy na dané téma a nakonec i shlédli výše uvedený film. Děti, které dávaly pozor, měly při plnění úkolů ve hře určitě výhodu. Snažili se však všichni, proto také odměna čekala na každého. Při strašidelné stezce odvahy s hlasy dinosaurů apod. pak většina dětí uznala, že to pravěký lovec vůbec neměl jednoduché. Děti byly plné dojmů, a tak chvíli trvalo, než se zachumlaly do spacáků a společně se svými plyšovými kamarády usnuly. Tím ale vše neskončilo...
Ze získaných vědomostí jsme společně vytvořili mapu, stejně jako kluci z filmu ve svém deníku. Podívat se na ní můžete na naší nástěnce a třeba si podle ní i splnit přiložené úkoly.

Pohádkový les

Pohádkový lesZábavné soutěžní odpoledne jsme připravili spolu s dětmi školní družiny pro budoucí prvňáčky z mateřské školy. Cesta pohádkovým lesem vedla od tělocvičny k Hanzalovým rybníčkům. Družinové děti, převlečené do masek nejrůznějších zvířátek, dávaly mladším kamarádům z MŠ  vědomostní, pohybové i kreslící úkoly a provázely je lesem. Všichni plnili úkoly se zájmem a bez problémů. Na konci cesty byl schovaný poklad se sladkými odměnami.  Počasí se nám vydařilo, nespadla ani kapička deště, také buřty nám chutnaly a společně jsme prožili pěkné odpoledne.

Divadlo

DivadloPředstavení našeho dramatického kroužku letos jako první shlédly děti z MŠ. Herci jim v pohádce Králův mlýn povyprávěli o tom, že není důležité být bohatý, ale raději mít dobrého kamaráda. A když je tím kamarádem ještě navíc šikovný vodník, máte vyhráno. Protože mohly děti v představení vidět všechno, co do správné pohádky patří - krále i vychytralého knížete, vodníky i mlynáře, hodnou stařenku a nakonec i strašného čerta, byly spokojené a pohádka se jim moc líbila. A my tak doufáme, že naše divadelní řady rozšíří v příštím roce i někdo z budoucích prvňáčků.

Mořský svět

Mořský světNa výlet jsme tentokrát vyrazili do Prahy na výstaviště, kde se nachází Mořský svět. Seznámili jsme se naživo se zajímavými vodními tvory. Některé jsme poznali, ale spoustu z nich jsme viděli poprvé. Kdo dával pozor při výkladu průvodce, dozvěděl se o nich i spoustu zajímavých věcí a snadněji vyplnil i malý testík. Za odměnu si děti odnesly nejen nové vědomosti, ale i krásnou mušličku. A protože ani chování nebylo na štíru, čekala je ještě jedna odměna v podobě zastávky v McDonaldu.

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy