logotyp
Login

Archiv aktualit 2017/2018

První den ve škole

04.09. 2017
První den ve školeDnes jsme ve škole přivítali 29 nových prvňáčků. Přejeme všem, ať se jim ve škole líbí a práce se jim daří.

Poznávací zájezd do adventního Pasova a návštěva termálních lázní v Bad Füssingu

Poznávací zájezd do adventního Pasova a návštěva termálních lázní v Bad Füssingu

Někteří žáci ze 7., 8. a 9. ročníku se zúčastnili 6. prosince poznávacího zájezdu do německého Pasova, kde jsme si prohlédli historické jádro Pasova, viděli jsme soutok tří řek Innu, Dunaje a Ilzu a navštívili adventní trhy. Poté jsme přejeli do lázeňského městečka Bad Füssingu a užívali jsme si v bazénech s termální vodou a masážními tryskami, což bylo úžasné. Více fotek můžete zhlédnout ve fotogalerii ZŠ 2017/2018.

                                                                                                                                             Mgr. Jitka Sedláková

Talentová soutěž žáků ZŠ

   I v tomto školním roce se žáci 9. a 8 ročníku zúčastnili talentové soutěže v psaní na klávesnici na  OA v J. Hradci. Nejlépe si vedla Adéla Sokolová, která obsadila sedmé místo ze 17 soutěžících.

Přespolní běh

Přespolní běh

Pohár za 3.místo v okresní soutěži v přespolním běhu družstev se podařilo " vyběhat" děvčatům naší školy v kategorii starších žákyň ve složení: Sokolová Adéla, Dvořáková Michaela, Knapová Tereza, Ziková Kristýna, Pohlodková Zuzana.

Závod proběhl dne 4.10.v J.Hradci, v parku U Jakuba, na tratích 1,5km - ml. žákyně a st. žákyně, 2km - ml.žáci, 3km -st.žáci.

I ostatní závodníci naší školy podali na trati výborné výkony, a to i díky vzájemné podpoře :)

Fotky ze soutěže

Besedy I. a II. stupně

Besedy I. a II. stupně

 

Dne 3. listopadu  se v 6. a 7. ročmíku uskutečnily besedy na téma prevence závislosti.  Besedy zároveň  byly i na 1. stupni ve  4. a 5. ročníku, kde proběhla tvořivá beseda /dílna/ o informačních technologiích, médiích a kyberšikaně. 

Reakce žáků:

-   bylo to dobré, dozvěděl jsem se něco nového, např: proč lidé berou drogy, kouří a chlastají

-   bylo to naučné, zajímavé a zábavné

-   mně se to líbilo z důvodu, že jsme neměli výtvarku a bavilo mě to

-   zaujalo mě to, že ti lidé, co u nás ve třídě byli, pomáhají různým lidem na závislostech a jiných věcech   

-   bavil mě papír, který jsme vyplňovali a bylo to i vtipný a zábavný a někteří si z toho i něco nového odnesli 

-   mně se to líbilo, prostě 100%                

Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda

Ve středu 22. listopadu proběhlo ve škole školní kolo dějepisné olympiády na téma  „První republika“. Bylo určeno žákům deváté třídy. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Filip Dolejší, Štěpán Jačo a Ester Koutníková. Děkuji všem, kteří se pečlivě připravovali a školního kola se zúčastnili.

                                                                                              Blanka Dvořáková

Výsledky školního kola Biologické olympiády

Biologické olympiády se zúčastnilo celkem 18 žáků II. stupně.Kategorie D (žáci 6. a 7. třídy)Pořadí:Štejdýř Tomáš - 6.AStarka Marek - 6.AProkešová Lenka - 7.AMojžíšek Matěj - 6.AStrnad Jakub - ...

Jazyková soutěž

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 proběhla na Obchodní akademii v Jindřichově Hradci soutěž ve znalosti anglického jazyka pro žáky 8. a 9. roč. ZŠ. Zúčastnilo se celkem 39 žáků ze 7 základních škol. Účastníci absolvovali písemný a poslechový test. 10 nejlepších pak postoupilo do další části soutěže - testu konverzačních schopností. Z naší školy se zúčastnilo soutěže celkem 12 žáků. Většina z nich skončila v první polovině zúčastněných. Mezi první desítkou skončili Martin Klíma na 7. místě a Adéla Sokolová na 10. místě. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy.   

Jitka Sedláková

Výsledky zápisu do první třídy pro rok 2018/2019

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2018/2019

Byli přijati žáci, kterým byly přiděleny následující kódy:

SZŠ4/2018, SZŠ5/2018, SZŠ6/2018, SZŠ7/2018, SZŠ8/2018, SZŠ10/2018, SZŠ11/2018,SZŠ12/2018,SZŠ13/2018,SZŠ14/2017,SZŠ15/2018,
SZŠ16/2018,SZŠ17/2018, SZŠ18/2018, SZŠ19/2018, SZŠ20/2018

Lyžařský kurz

Lyžařský kurz V sobotu 13. 1. jsme jeli se školou na hory. První dny svítilo sluníčko, ale v průběhu týdne se počasí měnilo a začalo silné sněžení, při němž napadlo snad půl metru sněhu a lyžování bylo o to příjemnější. Na hotelu nám vařili o dost líp, než ve školní jídelně a proto jsme se taky najedli. Ráno a odpoledne jsme chodili lyžovat a asi po 3 dnech jsme začínali cítit první únavu. V úterý a v pátek byla diskotéka, na které tančili dokonce i učitelé. Na konci týdne jsme zhodnotili celý kurz a dostali diplom za chování na horách. Hory se mi líbily a mrzí mě, že už příště nepojedu.Terka Urbánková – 9. ...

Olympiáda z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka

V Jindřichově Hradci se 29. ledna konala Olympiáda v českém jazyce. Bohužel se jí mohl zúčastnit pouze jeden zástupce z každé školy. Z naší školy byla vybrána Adéla Sokolová z 9. A a nevedla si vůbec špatně. Skončila v okresním kole na 2. místě a bude nás dále reprezentovat v krajském kole v Českých Budějovicích. Áďo,gratulujeme!                                                                                                                                                                    Mgr. Jitka Sedláková

Okresní turnaj škol v kopané

Okresní turnaj škol v kopané

V pátek 22. února bojovali naši fotbalisté na okresním turnaji škol a to ve stejné době jako naši hokejisté na olympiádě s Ruskem. A byli úspěšnější.  Díky nasazení a bojovnosti všech se podařilo chlapcům ve složení (Pavel Jaroš, David Havlíček, Šimon Urbánek, Pavel Poslušný, Ondřej Letocha, Šimon Balek, Milan Dlouhý, Matěj Mojžíšek) postoupit ze skupiny do semifinále z prvního místa. V boji o finále prohráli s družstvem z V. ZŠ JH a v závěrečném utkání o 3. místo dokázali otočit zápas a porazit II. ZŠ JH a vybojovat tak bronzové medaile.

Velikonoční turnaj žáků

Velikonoční turnaj žáků

Výsledky Velikonočního turnaje žáků 1.stupně ve vybíjené.

1. místo (tým 5.A + 4.A) :

Voldřich Josef (kapitán), Kolář František, Sokol Miroslav, Šmol Samuel, Velek Ondřej a Horká Veronika

2. místo (tým 4.A):

Knězek Nikolas (kapitán), Kovalčík Jan, Kašša Jakub, Němec Libor, Prokeš Karel a Karolína Strašíková

3. místo (tým 3.A):

Míchalová Natálie (kapitán), Bereš Jan, Šíma Matěj, Brus Ondřej, Kupka Filip a Kupková Denisa

Projekt - Děti do bruslí

Projekt - Děti do bruslí

V letošním roce 2018 proběhl na naší škole projekt „Děti do bruslí." Byl určen pro žáky 1. a 2. ročníku. Fotografie si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Projektové vyučování I. a II. stupně

Projektové vyučování proběhne 7. května 2018.

II. stupeň - název projektu: „Nová Včelnice očima dětí ZŠ“

K vypracování budou potřebovat psací potřeby, fixy, pastelky. Vyučování bude ukončeno po 5. vyučovací hodině.

I. stupeň - název projektu: „Cestička do školy“

Cílem projektu je podnítit u žáků pozitivní vztah k obci, ve které navštěvují základní školu. Orientovat se v krajině Nové Včelnice a jejího blízkého okolí, probudit jejich zájem o obec samotnou (aktuální i historické dění, významné osobnosti z dob minulých i současných). Ukončení vyučování po 4. vyučovací hodině.

Matematická olympiáda

V úterý 17. 4. se žáci 6. třídy, Anička Hanzlová, Marek Starka a Jakub Strnad, zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Jindřichově Hradci. A výsledek? Výborný. Anička i Marek získali maximální počet bodů a byli první. Jakub ztratil jeden bod a umístil se hned za nimi. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 
                                                                                       Mgr. Dvořáková Blanka
                                                                                                                                      

Biologická olympiáda

Poslední dva měsíce se čtyři žáci naší školy pilně připravovali na okresní kolo Biologické olympiády. V této tradiční a letité soutěži žáci sbírají body v několika disciplínách: v teoretickém testu, poznávačce rostlin a živočichů a v laboratorní úloze. Každá oblast soutěže je jiná a vyžaduje specifickou přípravu. Navíc žáci musí vytvořit vstupní úkol, což vyžaduje několik hodin pilné práce. Žákům Marku Starkovi (6. A), Tomáši Štejdýřovi (6. A), Lucii Adamcové (8. A) a Filipu Dolejšímu (9. A) bych chtěl moc poděkovat za svědomité studování na olympiádu a za velmi pěkné umístění a reprezentaci školy v okresních kolech. Marek a Tomáš soutěžili v kategorii D (6. a 7. třídy), Marek obsadil úžasné 4. místo a Tomáš 17. příčku z celkového počtu 27 soutěžících. Dodejme, že první tři místa obsadili žáci víceletých gymnázií, takže mezi soutěžícími ze základních škol byl Marek první. Lucie a Filip se účastnili olympiády v kategorii C (8. a 9. třídy) a Filip vybojoval krásné 8. a Lucie 12. místo z 24 žáků. Ještě jednou účastníkům moc gratuluji.

                                                                                         Mgr. Tomáš Englický

Štafetový běh

Štafetový běh

Dne 3. 5. 2018 se zúčastnilo družstvo naší školy okresního kola  Štafetového poháru. Závodilo se v těchto disciplínách: 8 x 100 metrů starší žáci, 8 x 100 m mladší žáci a 8 x 200  smíšené družstvo (4 mladší + 4 starší žáci). Družstvo ve složení - mladší žáci: Ondřej Brus, Jakub Holický, Filip Kupka, Matěj Šíma, Karolína Ziková, Denisa Kupková, Nela Pytlíková, Berenika Dvořáková - starší žáci: František Kolář, Matěj Novotný, Miroslav Sokol, Matěj Šívr, Karolína Strašíková, Markéta Vaňková, Veronika Horká a Magdaléna Zdeňková zvítězilo a postoupilo do krajského kola, které se koná 10. 5. v Táboře.

Okresní turnaj ve vybíjené

Okresní turnaj ve vybíjené

Dne 15. 3. 2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola celostátní soutěže základních škol ve vybíjené, které se uskutečnilo v městské sportovní hale v J. Hradci. Na turnaj přijelo 17 družstev. Naše ZŠ byla přihlášena do II. kategorie, v níž se střetlo celkem 10 týmů. Po náročném dni jsme k velkému překvapení všech (pro naši dlouholetou neúčast na turnaji) vybojovali nádherné 3. místo, když nás přemohly pouze dvě velké jindřichohradecké školy. O úspěch naší ZŠ se po pouhé dvouměsíční sehrávce zasloužili: M. Novotný (kapitán), Fr. Kolář, M. Sokol, J. Kovalčík, J. Kašša, L. Němec, N. Knězek, J. Pohlodko, J. Voldřich, K. Prokeš, K.Novotná a D. Jakubek, kteří prokázali obrovské množství odhodlání, snahy, kázně a především týmové spolupráce, které byly důkazem jejich nesporných skrytých kvalit.

Cimbálová skupina Réva zazpívala pro naši školu

Cimbálová skupina Réva zazpívala pro naši školu

Ve středu 16. října přijela do Nové Včelnice cimbálová skupina Réva ze Zlína. Nejprve v sále hotelu Jelen vystoupila pro děti MŠ a prvního stupně ZŠ, poté pro druhý stupeň. Děti se nechaly strhnout zajímavým a příjemným pořadem, protkaným i soutěžními otázkami, za jejichž správné odpovědi dostaly malý dáreček. Mohly si zazpívat známé lidové písně a uslyšely na vlastní uši, že cimbálová kapela dokáže zahrát i hudbu vážnou. Takto kombinovaný pořad se všem líbil a  už se těšíme na příští setkání s touto zajímavou a milou kapelou.

PRVNÍ REPUBLIKA - Život v Jindřichově Hradci

PRVNÍ REPUBLIKA - Život v Jindřichově Hradci

V pátek 5. 10. 2018 jsme se vydali do Jindřichova Hradce na výstavu o První republice do Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici. Výstavou nás provedla a zajímavě seznámila její kurátorka paní Běhalová. Přiblížila nám život občanů jindřichohradecka v období První republiky.

      Zajímavostí bylo, že Hradec navštívili oba prezidenti T. G. Masaryk i E. Beneš. Za První republiky se zde postavily nové budovy škol gymnázia, obchodní akademie a zemědělské školy. Začal se rozvíjet sport, hlavně spojený s rybníkem Vajgarem – veslování a bruslení. Na výstavě jsme mimo jiné viděli dobové oblečení, hračky a přístroje, které se v té době začaly vyrábět.

     Celá výstava se nám velmi líbila.                                             žáci 9. A 

Naše škola

  • image 137
  • image 136
  • image 135
  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy