Učme se létat

Učme se létatLetos nám konečně vyšlo počasí, abychom se mohli od našich ptačích kamarádů naučit létat stylem třepotavým, klouzavým i střemhlavým. Při pořadu jsme se zasmáli, získali spoustu zajímavých informací a vyzkoušeli si sílu svých paží při focení s dravci.

Noc ve školni družině - květen 2018

Noc ve školni družině - květen 2018V letošním roce strávilo 30 dětí z družiny noc ve škole v duchu divokého západu. Na výzvu šerifa Daltona pomohly policii z New Etynk Town najít a dopadnout Ringo Kida a jeho lupičskou bandu. Zachránily tak peníze na dostavbu železnice a šperky cestujících, které byly ukradeny při přepadení dostavníku. Členové nejlépe bodované skupiny byli přijati do policejního sboru. Odměna (vyplacená "ve zlatě") byla spravedlivě rozdělenena mezi všechny účastníky nebezpečné výpravy. Poté největší odvážlivci získali diplom na stezce odvahy. Všechny děti si pochutnaly na perníku, který pro ně upekli kamarádi na kroužku vaření. Za pomoc při této akci děkujeme paní učitelce Tejčkové, Fuxové a budoucí vychovatelce Nikole Hubertové.

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyI v letošním roce se děti ze ŠD podílely na organizaci zápisu. Pro budoucí prvňáčky připravily drobné dárky v podobě květiny na stužkování. Čekání jim pomohly zkrátit různými hrami.

Cukrárna u tří včelek

Cukrárna u tří včelekDěvčata ze ŠD přivítala u příležitosti Dne učitelů bývalé zaměstnance tanečním vystoupením Cukrárna u tří včelek. Zatancovali jsme také na schůzi členů SPCCH, která byla spojena s oslavou Dne žen. Proto naše děti upekly k tanci i sladké pohoštění.

Maškarní karneval

Maškarní karnevalMasopusní období je období karnevalů a taškařic.I ve školní družině jsme uspořádali rej masek.
Odpoledne bylo plné tance a zábavných soutěží - přenášeli jsme lentilky brčkem, skákali jsme s míčem jako klokani, namotávali jsme bonbóny na tužku a nechyběla soutěž o nejlepší tanečníky a originální masky.

Předvánoční vystoupení na shůzi SPCCH

Předvánoční vystoupení na shůzi SPCCHK navození vánoční atmosféry jsme pro naše starší spoluobčany připravili pásmo vánočních básniček a koled.

Enkaustika

EnkaustikaEnkaustika- žehlení obrázků horkým voskem
- v kurzu s Mgr. Matoušovou se děti učily novým trikům.
Jak se práce dětem podařila, posuďte ve fotogalerii.

Halloween ve školní družině

Halloween ve školní družiněTentokrát bylo naše pečení trochu strašidelné. Na svátek Halloweenu jsme si upekli halloweenské prsty. Děti toto tvoření velmi bavilo a na upečených prstech si společně pochutnaly. Chcete i vy vyzkoušet toto zábavné pečení doma?
Zde je recept:
  • 225 g másla
  • 125 g cukru moučka
  • přišlehat 1 vejce
  • 350 g hladké mouky
  • špetka soli, mandlová esence
  • 1 lžička prášku do pečiva
Vypracujeme těsto, dáme vychladit do lednice. Z dobře vychlazeného těsta tvarujeme prsty. Nezapomeneme na kloubky a nepravidelné rýhy. Nehty jsou z plátku mandle přilepené rybízovou marmeládou. Pečeme na 170°C. Dobrou chuť!

Návštěva kuželny

Návštěva kuželnyV měsíci říjnu jsme strávili dvě odpoledne v nově zrekonstruované kuželně. Zkušení kuželkáři dětem vysvětlili techniku pro ně méně známého sportu a samozřejmě každý si mohl koulení několikrát vyzkoušet.
Ty, které kuželky zaujaly, mohou navštěvovat kuželkářský kroužek každé úterý od 15.00 hodin. Děkujeme pánům Brusovi a  Vítkovi za čas, který dětem věnovali.

VZPoura úrazům

VZPoura úrazůmNový školní rok jsme záměrně zahájili akcí VZPoura úrazům. Akce poukazovala na nebezpečí, která na děti číhají v každodenním životě. Byla zaměřena především na prevenci dětských úrazů. Děti si vyslechly i příběhy lidí, kteří jsou po úrazu trvale upoutáni na invalidní vozík, a jaké překážky díky tomu musí překonávat. Povídání bylo zajímavé, poučné, ale chvílemi i smutné. Doufáme, že procvičené znalosti i příběhy ze života byly pro děti dostatečným ponaučením pro to, aby se případným nebezpečím v budoucnu snažily vyhnout.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy