Předvánoční vystoupení

Předvánoční vystoupeníV letošním roce si děti připravily pro členy SPCCH zdramatizované básničky o tom, jak to vlastně s tou s Mikulášskou nadílkou bylo. Vystoupení zpestřila děvčata z kroužku flétniček koledami a vánočními písničkami. Doufáme, že se divákům malý výlet do dětských let (alespoň ve vzpomínkách) líbil, a že jsme přispěli i k naladění vánoční atmosféry. Rádi bychom touto cestou poděkovali za pomoc při přípravě vystoupení paní Kvapilové.

Čertí šaráda

Čertí šarádaČerti, Mikuláši a andělé se sešli v úterý odpoledne ve školní družině. Masky si děti připravily doma, a tak se mnozí v převlecích ani nepoznali. Čekaly je pekelné soutěže, čertí hudba s tancem a samozřejmě sladké odměny.

Africká kultura

Africká kulturaVypravování, soutěže, tanec, bubnování - zajímavé odpoledne jsme prožili ve školní družině s rodilými Afričany z Demokratické republiky Kongo. Děti se dověděly o životě na vesnici, ve městě, o místní fauně a velmi je překvapily informace o tamním školství. Některé podrobnosti si budete moci přečíst v Novovčelnickém zpravodaji.

Pískování

PískováníPískování - nová výtvarná technika, kterou se naučily děti ze školní družiny.
Stoly plné krabiček s pískem mnoha barev a odstínů všechny ihned upoutaly. A začalo pískování... Někteří malí umělci vydrželi tvořit bez přestávky i více než dvě hodiny. Díky trpělivosti se obrázky zdařily tak, že můžou být hezkou ozdobou dětských pokojíčků. Zaujetí i některé výsledné výtvory můžete vidět v naší fotogalerii.

Kdo si hraje, nezlobí I.

Kdo si hraje, nezlobí I.O pravdivosti tohoto rčení jsme se přesvědčili na prezentaci stolních her firmy PIATNIK. Pan Bruckner dětem hry předvedl, vysvětlil pravidla a děti si je mohly nejen prohlédnout, ale i zahrát. O hry, které nás nejvíce zaujaly, napíšeme Ježíškovi. Potom snad i v naší družině bude platit, že kdo si hraje, nezlobí.

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?Ke 100. výročí založení Československé republiky vyhlásila školní družina výtvarnou soutěž "Čím je pro mne Česká republika". Přestože téma nebylo zrovna nejlehčí, někteří ze soutěžících se s ním popasovali velmi dobře. Ostatní to pro změnu vynahradili množstvím práce, kterou na svém obrázku udělali. Jak se kdo tématu zhostil, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Vzhledem k nevelkému počtu soutěžících znovu děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Návštěva dětí z MŠ

Školní družinu navštívili předškoláčci z MŠ. Naši divadelníci jim zatančili a zahráli pohádku z loňského roku o Mourkovi. I přes problém s nedostatkem účinkujících jsme vystoupení nakonec zvládli dobře. Poděkování patří Marušce Melicharové, která se narychlo zhostila hned dvou rolí. Paní učitelky z MŠ děti odměnily sladkostmi.

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy