Login

Aktuality

Masopustní veselí ve školní družině

Masopustní veselí ve školní družiněMasopust ve školní družině byl plný taškařic a veselí. Již tradičně jsme připravili  maškarní karneval - letos v pirátském duchu.
Dovednosti námořníků musely děti prokázat v přetahování lana, v potápění a při hledání pokladu. 
Na masopusní úterý ( s ohledem na jarní prázdniny s týdenním předstihem)  jsme neopomněli upéct masopustní koblihy. Děvčata z kroužku vaření jich upekla pro své kamarády 60. A jak chutnaly? No přece výborně!

Pirátská výprava za pokladem

Pirátská výprava za poklademZačátkem letošního roku se nám v družině objevil dopis od kapitánky Francis Drake, že hledá posádku na dlouhou a nebezpečnou plavbu. Statečných jedinců, kteří se rozhodli s kapitánkou setkat, se našlo dost. Když se však kapitánka objevila, museli někteří ještě přeci jen sebrat trochu odvahy navíc. Zjistili totiž, že se ocitli mezi piráty. Na přijaté členy posádky hned čekal nelehký úkol. V kasinu museli přelstít Černého Petra a vyhrát v ruletě co nejvíce peněz. Ty byly potřeba k zakoupení nové lodi, která už na ně čekala v Tureckém přístavu Marmaris. Potom museli piráti na trhu zakoupit zásoby správných potravin a dalších věcí, které by se mohly při výpravě hodit. Nakonec museli vyluštit nápovědu, kterou získala kapitánka a zjistit, že první cesta povede na ostrov Rhodos. Pak už zbývalo se jen nalodit a vyplout vstříc dobrodružství.
Druhá nápověda uloupená maltézským rytířům byla bohužel psaná italsky, a tak nezbývalo, než si na svoji stranu získat bohyni moudrosti Athénu a požádat ji o pomoc. Piráti se tedy rozhodli opravit jí chrám v Lindosu. Athéně se ještě nedostavěný chrám tak líbil, že jim pomohla nápovědu přeložit. Ta je však zavedla jen k další. Teprve ta jim sdělila, že další cíl cesty se dozví v Robinsonu.  Jste zvědaví, co jsme tam zjistili a jak bude naše další plavba pokračovat? Potom sledujte v naší fotogalerii odkaz "Pirátská výprava za pokladem".

Jak šli zajíci do Betléma

Jak šli zajíci do BetlémaLetošní rozhodnutí dramatického kroužku předvést hru v předvánočním čase, nebylo vůbec jednoduché. Jak sám název napovídá,  příběh by se však ani do jiné doby nehodil. Nacvičit představení za necelé tři měsíce s převážnou většinou prvňáčků a druháků a k tomu připravit vše potřebné od kostýmů až po kulisy, to dalo opravdu spoustu práce. Nám i hercům se ale vyplatila.
Nejprve jsme představení odehráli pro širokou veřejnost v místním kostele a po té herci v rámci akce Česko zpívá koledy vytvořili živý betlém. Další týden pak mohli vystoupení shlédnout především spolužáci a rodiče na předvánočním setkání ve škole. Největší odměnou pro nás všechny je, že obě představení byla takzvaně vyprodána. Za to všem přítomným divákům moc děkujeme.

Koulelo se, koulelo...

Koulelo se, koulelo...Ano i u nás se koulelo. Ale nebylo to jablíčko, přestože by se to k podzimu hodilo. My jsme se opět vypravili zakoulet si do místní kuželny. Některé děti si to zopakovaly a pro jiné to bylo seznámení s novým a pro ně netradičním sportem. Všechny koulení opravdu bavilo, tak je možné, že se kuželkářům i rozšíří řady o další závodníky. Naše návštěva by se nemohla samozřejmě uskutečnit bez ochoty pana Bruse a jeho kolegy, takže nám ještě zbývá poděkovat za jejich spolupráci.

Putovní sklářská dílna ve školní družině

Putovní sklářská dílna ve školní družiněŠkoní rok 2019/20 jsme zahájili zajímavou akcí - tzv. sklářením. Děti si vyzkoušely práci s roztaveným sklem. Viděly, jak sklo při vysoké teplotě taje, mění svou barvu a chladnutím tvrdne a barvu získává. Pod odborným vedením si vyrobily korálky vhodné jako ozdoba na krk nebo malý dárek pro své blízké. 
Pro velký zájem akci zopakujeme v pondělí 16.9.2019 od 13.00 do 16.00 hodin.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy

Vedoucí vychovatelka:
Šindelářová Jaroslava
Kontakt: tel. 384 394 065
druzina.nv@seznam.cz
--------------------------------
Zdeňka Jakešová
Bc. Vlasta Moravová

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist