Jak šli zajíci do Betléma

Jak šli zajíci do BetlémaLetošní rozhodnutí dramatického kroužku předvést hru v předvánočním čase, nebylo vůbec jednoduché. Jak sám název napovídá,  příběh by se však ani do jiné doby nehodil. Nacvičit představení za necelé tři měsíce s převážnou většinou prvňáčků a druháků a k tomu připravit vše potřebné od kostýmů až po kulisy, to dalo opravdu spoustu práce. Nám i hercům se ale vyplatila.
Nejprve jsme představení odehráli pro širokou veřejnost v místním kostele a po té herci v rámci akce Česko zpívá koledy vytvořili živý betlém. Další týden pak mohli vystoupení shlédnout především spolužáci a rodiče na předvánočním setkání ve škole. Největší odměnou pro nás všechny je, že obě představení byla takzvaně vyprodána. Za to všem přítomným divákům moc děkujeme.

Koulelo se, koulelo...

Koulelo se, koulelo...Ano i u nás se koulelo. Ale nebylo to jablíčko, přestože by se to k podzimu hodilo. My jsme se opět vypravili zakoulet si do místní kuželny. Některé děti si to zopakovaly a pro jiné to bylo seznámení s novým a pro ně netradičním sportem. Všechny koulení opravdu bavilo, tak je možné, že se kuželkářům i rozšíří řady o další závodníky. Naše návštěva by se nemohla samozřejmě uskutečnit bez ochoty pana Bruse a jeho kolegy, takže nám ještě zbývá poděkovat za jejich spolupráci.

Putovní sklářská dílna ve školní družině

Putovní sklářská dílna ve školní družiněŠkoní rok 2019/20 jsme zahájili zajímavou akcí - tzv. sklářením. Děti si vyzkoušely práci s roztaveným sklem. Viděly, jak sklo při vysoké teplotě taje, mění svou barvu a chladnutím tvrdne a barvu získává. Pod odborným vedením si vyrobily korálky vhodné jako ozdoba na krk nebo malý dárek pro své blízké.
Pro velký zájem akci zopakujeme v pondělí 16.9.2019 od 13.00 do 16.00 hodin.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy