logotyp
Login

Aktuality

Tajuplné odpoledne

Tajuplné odpoledneKaždý, kdo navštívil v rámci akce Noc kostelů i náš novovčelnický kostel, pak nám dá určitě za pravdu, že i tady je možné najít spoustu zajímavostí. Jedno zářijové odpoledne se o tom totiž přesvědčila i naše družinová parta.
Nejprve jsme se z vyprávění dozvěděli něco o jeho vzniku a historii a pak už došlo na zmíněné tajemno. Víte, jak rozeznít krásné varhany bez elektriky? A co se skrývá ve zdi za oltářem? Už jste někdy nahlédli panu faráři tak trochu do soukromí? A což teprve překonat strach nebo vyzkoušet svoji fyzičku při výstupu na věž, kde můžete vlastnoručním poklepem rozezpívat zvon, který nás provází každým dnem?
Tak co? Taky jste zvědaví? Pak vám návštěvu včelnické památky můžeme jen vřele doporučit. A v případě, že si díky panu Štanglovi budete moci ještě za odměnu opéct nejrůznější dobroty na ohýnku ve farské zahradě, pak voláme: "Hurá do kostela!"

Pirátská výprava za pokladem

Pirátská výprava za poklademZačátkem letošního roku se nám v družině objevil dopis od kapitánky Francis Drake, že hledá posádku na dlouhou a nebezpečnou plavbu. Statečných jedinců, kteří se rozhodli s kapitánkou setkat, se našlo dost. Když se však kapitánka objevila, museli někteří ještě přeci jen sebrat trochu odvahy navíc. Zjistili totiž, že se ocitli mezi piráty. Na přijaté členy posádky hned čekal nelehký úkol. V kasinu museli přelstít Černého Petra a vyhrát v ruletě co nejvíce peněz. Ty byly potřeba k zakoupení nové lodi, která už na ně čekala v Tureckém přístavu Marmaris. Potom museli piráti na trhu zakoupit zásoby správných potravin a dalších věcí, které by se mohly při výpravě hodit. Nakonec museli vyluštit nápovědu, kterou získala kapitánka a zjistit, že první cesta povede na ostrov Rhodos. Pak už zbývalo se jen nalodit a vyplout vstříc dobrodružství.
Druhá nápověda uloupená maltézským rytířům byla bohužel psaná italsky, a tak nezbývalo, než si na svoji stranu získat bohyni moudrosti Athénu a požádat ji o pomoc. Piráti se tedy rozhodli opravit jí chrám v Lindosu. Athéně se ještě nedostavěný chrám tak líbil, že jim pomohla nápovědu přeložit. Ta je však zavedla jen k další. Teprve ta jim sdělila, že další cíl cesty se dozví v Robinsonu.  Jste zvědaví, co jsme tam zjistili a jak bude naše další plavba pokračovat? Potom sledujte v naší fotogalerii odkaz "Pirátská výprava za pokladem".

Masopustní veselí ve školní družině

Masopustní veselí ve školní družiněMasopust ve školní družině byl plný taškařic a veselí. Již tradičně jsme připravili  maškarní karneval - letos v pirátském duchu.
Dovednosti námořníků musely děti prokázat v přetahování lana, v potápění a při hledání pokladu. 
Na masopusní úterý ( s ohledem na jarní prázdniny s týdenním předstihem)  jsme neopomněli upéct masopustní koblihy. Děvčata z kroužku vaření jich upekla pro své kamarády 60. A jak chutnaly? No přece výborně!

Pohádkové odpoledne

Jak to tak vypadá, ani letošní rok nebude zrovna pohádkový. My se ale nenechali odradit ani nutností nepříjemných roušek a dokud to šlo, udělali jsme si alespoň pohádkové odpoledne. S dětmi první a druhé třídy jsme se vydali na pozvání pani knihovnice na návštěvu dětského oddělení knihovny v Kamenici nad Lipou. Už samotná jízda vláčkem naší úzkokolejky byla pro některé děti zážitkem, protože jsou zvyklé jezdit především s rodiči autem. Ani samotnou Kamenici mnohé děti neznaly, takže cestou z nádraží prozkoumaly její různá zákoutí. V knihovně nás paní knihovnice seznámila se spoustou známých večerníčkových i ostatních pohádek, ale i s dalšími, které byly pro děti nové. Děti si i zasoutěžily o drobné odměny, takže neodjely s prázdnou. Pro všechny bylo překvapením, že největším znalcem pohádek byl prvňáček Olík, který ještě číst neumí. Odměnu by si tak určitě zasloužili i jeho rodiče. Jediné, co jsme nestihli díky zpoždění prvního vláčku, byla návštěva zámeckého parku. Abychom si prohlédli památnou lípu, budeme si asi muset někdy v budoucnu výlet zopakovat.

Jak šli zajíci do Betléma

Jak šli zajíci do BetlémaLetošní rozhodnutí dramatického kroužku předvést hru v předvánočním čase, nebylo vůbec jednoduché. Jak sám název napovídá,  příběh by se však ani do jiné doby nehodil. Nacvičit představení za necelé tři měsíce s převážnou většinou prvňáčků a druháků a k tomu připravit vše potřebné od kostýmů až po kulisy, to dalo opravdu spoustu práce. Nám i hercům se ale vyplatila.
Nejprve jsme představení odehráli pro širokou veřejnost v místním kostele a po té herci v rámci akce Česko zpívá koledy vytvořili živý betlém. Další týden pak mohli vystoupení shlédnout především spolužáci a rodiče na předvánočním setkání ve škole. Největší odměnou pro nás všechny je, že obě představení byla takzvaně vyprodána. Za to všem přítomným divákům moc děkujeme.

Koulelo se, koulelo...

Koulelo se, koulelo...Ano i u nás se koulelo. Ale nebylo to jablíčko, přestože by se to k podzimu hodilo. My jsme se opět vypravili zakoulet si do místní kuželny. Některé děti si to zopakovaly a pro jiné to bylo seznámení s novým a pro ně netradičním sportem. Všechny koulení opravdu bavilo, tak je možné, že se kuželkářům i rozšíří řady o další závodníky. Naše návštěva by se nemohla samozřejmě uskutečnit bez ochoty pana Bruse a jeho kolegy, takže nám ještě zbývá poděkovat za jejich spolupráci.

Putovní sklářská dílna ve školní družině

Putovní sklářská dílna ve školní družiněŠkoní rok 2019/20 jsme zahájili zajímavou akcí - tzv. sklářením. Děti si vyzkoušely práci s roztaveným sklem. Viděly, jak sklo při vysoké teplotě taje, mění svou barvu a chladnutím tvrdne a barvu získává. Pod odborným vedením si vyrobily korálky vhodné jako ozdoba na krk nebo malý dárek pro své blízké. 
Pro velký zájem akci zopakujeme v pondělí 16.9.2019 od 13.00 do 16.00 hodin.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy

Vedoucí vychovatelka:
Ouhelová Zdenka
Kontakt: 601 553 084
ouhelovazdenka@zsnovavcelnice.cz
--------------------------------
Jakešová Zdeňka
Kontakt: Jakesovazdenka@zsnovavcelnice.cz
.........................................
Šindelářová Jaroslava
Kontakt: sindelarovajaroslava@zsnovavcelnice.cz

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist