Jméno:
Heslo:

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Upozornění

Z důvodu nemoci paní kuchařky se bude do konce měsíce června vařit pouze jeden oběd.

Biologická olympiáda

Poslední dva měsíce se čtyři žáci naší školy pilně připravovali na okresní kolo Biologické olympiády. V této tradiční a letité soutěži žáci sbírají body v několika disciplínách: v teoretickém testu, poznávačce rostlin a živočichů a v laboratorní úloze. Každá oblast soutěže je jiná a vyžaduje specifickou přípravu. Navíc žáci musí vytvořit vstupní úkol, což vyžaduje několik hodin pilné práce. Žákům Marku Starkovi (6. A), Tomáši Štejdýřovi (6. A), Lucii Adamcové (8. A) a Filipu Dolejšímu (9. A) bych chtěl moc poděkovat za svědomité studování na olympiádu a za velmi pěkné umístění a reprezentaci školy v okresních kolech. Marek a Tomáš soutěžili v kategorii D (6. a 7. třídy), Marek obsadil úžasné 4. místo a Tomáš 17. příčku z celkového počtu 27 soutěžících. Dodejme, že první tři místa obsadili žáci víceletých gymnázií, takže mezi soutěžícími ze základních škol byl Marek první. Lucie a Filip se účastnili olympiády v kategorii C (8. a 9. třídy) a Filip vybojoval krásné 8. a Lucie 12. místo z 24 žáků. Ještě jednou účastníkům moc gratuluji.

                                                                                         Mgr. Tomáš Englický

Štafetový běh

Štafetový běh

Dne 3. 5. 2018 se zúčastnilo družstvo naší školy okresního kola  Štafetového poháru. Závodilo se v těchto disciplínách: 8 x 100 metrů starší žáci, 8 x 100 m mladší žáci a 8 x 200  smíšené družstvo (4 mladší + 4 starší žáci). Družstvo ve složení - mladší žáci: Ondřej Brus, Jakub Holický, Filip Kupka, Matěj Šíma, Karolína Ziková, Denisa Kupková, Nela Pytlíková, Berenika Dvořáková - starší žáci: František Kolář, Matěj Novotný, Miroslav Sokol, Matěj Šívr, Karolína Strašíková, Markéta Vaňková, Veronika Horká a Magdaléna Zdeňková zvítězilo a postoupilo do krajského kola, které se koná 10. 5. v Táboře.

Matematická olympiáda

V úterý 17. 4. se žáci 6. třídy, Anička Hanzlová, Marek Starka a Jakub Strnad, zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Jindřichově Hradci. A výsledek? Výborný. Anička i Marek získali maximální počet bodů a byli první. Jakub ztratil jeden bod a umístil se hned za nimi. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 
                                                                                       Mgr. Dvořáková Blanka
                                                                                                                                      

Projektové vyučování I. a II. stupně

Projektové vyučování proběhne 7. května 2018.

II. stupeň - název projektu: „Nová Včelnice očima dětí ZŠ“

K vypracování budou potřebovat psací potřeby, fixy, pastelky. Vyučování bude ukončeno po 5. vyučovací hodině.

I. stupeň - název projektu: „Cestička do školy“

Cílem projektu je podnítit u žáků pozitivní vztah k obci, ve které navštěvují základní školu. Orientovat se v krajině Nové Včelnice a jejího blízkého okolí, probudit jejich zájem o obec samotnou (aktuální i historické dění, významné osobnosti z dob minulých i současných). Ukončení vyučování po 4. vyučovací hodině.

Projekt - Děti do bruslí

Projekt - Děti do bruslí

V letošním roce 2018 proběhl na naší škole projekt „Děti do bruslí." Byl určen pro žáky 1. a 2. ročníku. Fotografie si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Okresní turnaj ve vybíjené

Okresní turnaj ve vybíjené

Dne 15. 3. 2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola celostátní soutěže základních škol ve vybíjené, které se uskutečnilo v městské sportovní hale v J. Hradci. Na turnaj přijelo 17 družstev. Naše ZŠ byla přihlášena do II. kategorie, v níž se střetlo celkem 10 týmů. Po náročném dni jsme k velkému překvapení všech (pro naši dlouholetou neúčast na turnaji) vybojovali nádherné 3. místo, když nás přemohly pouze dvě velké jindřichohradecké školy. O úspěch naší ZŠ se po pouhé dvouměsíční sehrávce zasloužili: M. Novotný (kapitán), Fr. Kolář, M. Sokol, J. Kovalčík, J. Kašša, L. Němec, N. Knězek, J. Pohlodko, J. Voldřich, K. Prokeš, K.Novotná a D. Jakubek, kteří prokázali obrovské množství odhodlání, snahy, kázně a především týmové spolupráce, které byly důkazem jejich nesporných skrytých kvalit.

Výsledky zápisu do první třídy pro rok 2018/2019

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2018/2019

Byli přijati žáci, kterým byly přiděleny následující kódy:

SZŠ4/2018, SZŠ5/2018, SZŠ6/2018, SZŠ7/2018, SZŠ8/2018, SZŠ10/2018, SZŠ11/2018,SZŠ12/2018,SZŠ13/2018,SZŠ14/2017,SZŠ15/2018,
SZŠ16/2018,SZŠ17/2018, SZŠ18/2018, SZŠ19/2018, SZŠ20/2018

Velikonoční turnaj žáků

Velikonoční turnaj žáků

Výsledky Velikonočního turnaje žáků 1.stupně ve vybíjené.

1. místo (tým 5.A + 4.A) :

Voldřich Josef (kapitán), Kolář František, Sokol Miroslav, Šmol Samuel, Velek Ondřej a Horká Veronika

2. místo (tým 4.A):

Knězek Nikolas (kapitán), Kovalčík Jan, Kašša Jakub, Němec Libor, Prokeš Karel a Karolína Strašíková

3. místo (tým 3.A):

Míchalová Natálie (kapitán), Bereš Jan, Šíma Matěj, Brus Ondřej, Kupka Filip a Kupková Denisa

Okresní turnaj škol v kopané

Okresní turnaj škol v kopané

V pátek 22. února bojovali naši fotbalisté na okresním turnaji škol a to ve stejné době jako naši hokejisté na olympiádě s Ruskem. A byli úspěšnější.  Díky nasazení a bojovnosti všech se podařilo chlapcům ve složení (Pavel Jaroš, David Havlíček, Šimon Urbánek, Pavel Poslušný, Ondřej Letocha, Šimon Balek, Milan Dlouhý, Matěj Mojžíšek) postoupit ze skupiny do semifinále z prvního místa. V boji o finále prohráli s družstvem z V. ZŠ JH a v závěrečném utkání o 3. místo dokázali otočit zápas a porazit II. ZŠ JH a vybojovat tak bronzové medaile.

Olympiáda z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka

V Jindřichově Hradci se 29. ledna konala Olympiáda v českém jazyce. Bohužel se jí mohl zúčastnit pouze jeden zástupce z každé školy. Z naší školy byla vybrána Adéla Sokolová z 9. A a nevedla si vůbec špatně. Skončila v okresním kole na 2. místě a bude nás dále reprezentovat v krajském kole v Českých Budějovicích. Áďo,gratulujeme!                                                                                                                                                                    Mgr. Jitka Sedláková

Jazyková soutěž

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 proběhla na Obchodní akademii v Jindřichově Hradci soutěž ve znalosti anglického jazyka pro žáky 8. a 9. roč. ZŠ. Zúčastnilo se celkem 39 žáků ze 7 základních škol. Účastníci absolvovali písemný a poslechový test. 10 nejlepších pak postoupilo do další části soutěže - testu konverzačních schopností. Z naší školy se zúčastnilo soutěže celkem 12 žáků. Většina z nich skončila v první polovině zúčastněných. Mezi první desítkou skončili Martin Klíma na 7. místě a Adéla Sokolová na 10. místě. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy.   

Jitka Sedláková

Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda

Ve středu 22. listopadu proběhlo ve škole školní kolo dějepisné olympiády na téma  „První republika“. Bylo určeno žákům deváté třídy. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Filip Dolejší, Štěpán Jačo a Ester Koutníková. Děkuji všem, kteří se pečlivě připravovali a školního kola se zúčastnili.

                                                                                              Blanka Dvořáková

Informace o zpracování osobních údajů

Správce údajů: Základní škola Nová Včelnice, příspěvková organizaceKontakty na správce najdete www.zsnovavcelnice.czJaká je odpovědnost správce?Jako správce školyjsme odpovědni za ...
Více informací

Talentová soutěž žáků ZŠ

   I v tomto školním roce se žáci 9. a 8 ročníku zúčastnili talentové soutěže v psaní na klávesnici na  OA v J. Hradci. Nejlépe si vedla Adéla Sokolová, která obsadila sedmé místo ze 17 soutěžících.

TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist