Jméno:
Heslo:

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Schůzka rodičů vycházejících žáků

Váření rodiče, srdečně Vás zveme na informační schůzku, která se uskuteční v úterý 4. února 2020 od 17:00 hod. Informace podá výchovná poradkyně Mgr. Sedláková Jitka. 

Výsledky školního kola Biologické olympiády

Výsledky školního kola Biologické olympiády

Biologická olympiáda se konala v úterý 14. ledna 2020. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích.

V kategorii D (žáci 6. a 7. tříd) se na prvních místech umístili:

      1. Veronika Horká 7.B
      2. Sokol Miroslav 7.B
      3. Vojtěch Kořínek 7.B

V kategorii C (žáci 8. a 9. tříd) se na prvních místech umístili:

  1. Marek Starka 8.A
  2. Michal Šmol 8.A
  3. Leitnerová Lenka 8.A

Žáci na 1. a 2. místě v obou kategoriích postupují do okresního kola v Jindřichově Hradci.
Mezi další úspěšné řešitele se zařadili - Mojžíšek Matěj, Horách Vojtěch, Fohl Štěpán, Kršek Štěpán, Novotný Matěj, Borč Jakub, Vetýška Milan, Fuxová Barbora, Horáková Magdaléna, Valík Ondřej a Němcová Natálie. Všem blahopřejeme.

Setkání rodičů a žáků předvánočním čase

Setkání rodičů a žáků předvánočním čase

Vážení rodiče,
děkujeme za Vaši účast na předvánočním posezením a ochutnávce jídel v naší škole. Na fotografie můžete náhlédnout v naší fotogalerii.
                                                                                                                                           vedení školy

Jazyková soutěž

Jazyková soutěž

8. 12. 2019 se konala jazyková soutěž z anglického jazyka na Obchodní akademii v J. Hradci. Naši školu reprezentovalo 5 žáků: z 8. ročníku Štěpán Hanzl a z 9. ročníku Lenka Prokešová, Pavel Poslušný, Filip Povolný a David Havlíček. Nejlépe si vedl Štěpán Hanzl, který postoupil do finále 10 nejúspěšnějších k ústní části a obsadil krásné 6. místo. Pouze jedno místo uteklo Lence Prokešové do užšího výběru. Konkurence byla vskutku velká, soutěže se zúčastnilo 40 dětí nejen z našeho okresu, ale i z pelhřimovského. Všem patří gratulace a  poděkování za vzornou reprezentaci.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Na naší škole se školního kola Olympiády v českém jazyce zúčastnilo 12 žáků osmého a devátého ročníku. Žáci nejdříve řešili  mluvnickou část, kdy se museli zamýšlet nad významy slov, ustálených spojení či řešit interpunkční znaménka. Poté následovala slohová práce na téma „Tomu říkám překvapení“. Všichni soutěžící k práci přistupovali zodpovědně a skutečně se snažili. Celá soutěž trvala přes dvě hodiny a hlavně slohová část byla náročná, ale stála za to.

Na prvním místě se umístila dvě děvčata - Anna Hanzlová z 8. A  a Barbora Leitgebová z 9.A. Místo druhé pak obsadil Marek Starka z 8.A a místo třetí patří Natálii Přibylové z 8.A. Vítězky postupují do okresního kola, které se koná v Jindřichově Hradci. Budeme jim držet palce.

                                                                                             Mgr. Jitka Sedláková 

Zájezd do předvánoční Vídně - 28.11.2019

Zájezd do předvánoční Vídně - 28.11.2019

   V letošním školním roce jsme se v rámci výuky německého jazyka vypravili s žáky 7., 8. a 9. ročníků do srdce Rakouska - do Vídně. Již v autobuse jsme se dozvěděli od našeho pana průvodce mnoho zajímavostí o historii tohoto evropského města. Následně jsme strávili nádherný předvánoční čas poznáváním místních památek. První zastávkou byl barokní zámek Schönbrunn, jehož zahrady nás i díky slunnému počasí okouzlily. Stejně tak nás zaujala i Neptunova fontána či úžasná vyhlídka tyčící se nad zámkem. Dokonalou atmosféru podtrhly místní adventní trhy, na nichž mohli žáci poprvé vyzkoušet svůj um výřečnosti v německém jazyce. Odpoledne jsme strávili v historickém centru Vídně, kde jsme viděli např. Hofburg s  císařskou klenotnicí, Katedrálu sv. Štěpána, Vídeňskou operu, světoznámý hotel Sacher a mnoho dalších významných objektů. Výlet jsme završili návštěvou největších vídeňských vánočních trhů, na nichž na nás dýchl duch Vánoc a bezpochyby v nás zanechal nezapomenutelné vzpomínky. Plni dojmů jsme se vrátili v pozdních hodinách zpět do Čech a shodli jsme se na tom, že jsme si výlet užili plnými doušky.
                                                                                                      Mgr. K. Tipplová

Jindřichohradecké muzeum - Landfrasova tiskárna

Jindřichohradecké muzeum - Landfrasova tiskárna

   V pondělí 11. 11. 2019 jsme se vydali s žáky 6. ročníků do Jindřichova Hradce, kde jsme navštívili místní Muzeum. Uskutečnil se zde naučný program zaměřený na Landfrasovu tiskárnu. Expozice představovala ojedinělou kolekci památek na nejvýznamnější mimopražskou tiskárnu 19. století, která působila v Jindřichově Hradci od roku 1797 až do poloviny 20. století. Žáci měli možnost zhlédnout originální tiskařské stroje a celkový proces vzniku tištěné knihy. Na závěr si vyrobili i vlastní iniciálu v původním stylu. Program se nám velmi líbil a přiblížil nám historii našeho regionu.
                                                                                                      Mgr. K. Tipplová

Letošní halloweenská stezka

Letošní halloweenská stezka Letos jsme my – žáci 8. A a naše třídní učitelka Jitka Sedláková - naplánovali halloweenskou stezku na pátek 25. října od šesti hodin večer. Pro nás ale začala pár dnů před termínem, protože jsme museli naplánovat a připravit stanoviště, na kterých děti a někdy i dospělí plnili různé úkoly, například hledali svítící náramky, běhali slalom, prolézali pavoučí sítí a další. Na každém stanovišti dostali nějakou odměnu, ať už mandarinku, bonbóny, omalovánky, svítící náramky a na konci ještě diplom ...
Více informací

Informace o zpracování osobních údajů

Správce údajů: Základní škola Nová Včelnice, příspěvková organizace

Kontakty na správce najdete www.zsnovavcelnice.cz

Jaká je odpovědnost správce?Jako správce školy jsme ...
Více informací

Naše škola

TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist