Pohádka O Šípkové Růžence

Před představením byli ještě naši herci samý úsměv. I když trochu trémy už bylo vidět také.

Po příchodu královského páru na křtiny už šlo trochu do tuhého, ale všichni se drželi statečně.

Přivítat Růženku přišli i poddaní.

Zlá sudba byla vyřknuta a všechno trní muselo pryč. A zahradníci slíbili - "Uděláme co si žádáš, pane náš. Do puntíku vyplníme ihned příkaz váš!"

I ostatní z paláce rádi pomůžou.

Vyrostla a zkrásněla už dívka Růženka. Čas totiž uběhl jako voda a přiblížila se i zloba.

Ženiši v poklonách se předhání, netuší, že i je kletba dohání.

Na řadu přišel přípitek, ale také domluvy a příkazy. "Z paláce nebudeš vycházet ven, ať se zlo, neštěstí nevloudí sem!"

A potom hodovali a ani si nevšimli, že Růženka zmizela.

Tedy kromě chůvy. Hnedle vyběhla za Růženkou, neboť si uvědomila, co všechno by se mohlo stát.

A nemýlila se. Růženka vstoupila do věže a přišlo nenadálé pozvání: "Pojď dál, děvenko moje, květiny jsou také tvoje." Růženka však netuší, že jde o lest.

A tak netrvalo dlouho, přivoněla jednou, dvakrát, pak hlasitě vzdychla. Jak se o ten malý trn přeci jenom píchla. Jako mrtvá rázem padá bez života kráska mladá.

A netušili to ani v hodovní síni.

Než se nadáli, spali všichni jako ta dřívka. Tedy kromě vévody, kterého to padající nádobí rozesmálo.

Ale nakonec usnul i on.

Naštěstí vůně růžiček zastavila prince, který na trní nevzal meč, ale poprosil - "Růžičky, pusťte mě, tajemství zjevte! Štěstí chci objevit. Nechte mě, nechte.""

A růžičky pustily prince hned dál. Dostal se do míst, kde býval sál.

Potom se vydal do věže, kde spinkala překrásná dívka.

Polibkem jí probudil a ....

A hned se sháněl po rodičích, aby je mohl o její ruku požádat.

Také v síni se probudili. Král se divil, jaký má hlad a královna si zrovinka přála, aby už ten pravý konečně přišel.

V tom se to stalo a do síně vstoupili princ s Růženkou. Rodičům tak nezbylo nic jiného, než jim dát své požehnání.

A potom? Všechno dobře dopadlo a určitě byla i svatba.

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy