Biologická olympiáda

Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.
ZŠ Nová Včelnice se ve školním roce 2017/2018 BiO zůčastní v kategoriích C (8. a 9. třídy) a D (6. a 7. třídy).
Školní kolo BiO se bude konat ve druhé polovině ledna 2018. Podrobnosti budou upřesněny.
Odkaz na stránky BiO: https://biologickaolympiada.czu.cz

Školní kolo biologické olympiády

Školní kolo Biologické olympiády proběhne v úterý 23. 1. 2018 od 9:30 (začátek 3.vyučovací hodiny) v učebně přírodopisu. Plánovaný konec bude nejdéle ve 12:00.
Obsahem školního kola bude teoretická písemná práce (test), poznávačka rostlin, hub a živočichů a praktický úkol (mikroskopování).

Školní kolo soutěže proběhne ve dvou kategoriích: kategorie D ( žáci 6. a 7. tříd ) a kategorie C ( žáci 8. a 9. třídy ), řešitelé olympiády, kteří se ve své kategorii umístí na prvním a druhém místě, postoupí do okresního kola soutěže v Jindřichově Hradci.

Žáci, navštěvující Přírodovědný kroužek, mají účast ve školním kole povinou. Ostatní žáci, kteří se chtějí účastnit, se ideálně přihlásí učiteli přírodopisu T. Englickému do pondělí 22. 1. Všichni žáci, kteří se školního kola zúčastní, budou odměněni známkou 1 z přírtodopisu do druhého pololetí. Účastníci budou z vyučování omluveni.

Mgr. T. Englický

Created by © 2015/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy