logotyp
Login

Archiv aktualit 2016/2017

Informace pro žáky a rodiče v souvislosti se začátkem nového školního roku

24.08. 2016
Informace pro žáky a rodiče v souvislosti se začátkem nového školního rokuI v novém školním roce budeme používat elektronickou pokladnu. Žádáme rodiče o doplnění finanční částky na účtu školy na hodnotu 1000 Kč. Částku uhraďte do poloviny měsíce září.Adaptační kurz 5. třídy

11.09. 2016
Adaptační kurz 5. třídyV pátek 2. září se uskutečnil adaptační kurz 5. třídy. Jeho cílem bylo nejen seznámení se žáků s novou tř. učitelkou, ale i vzájemné poznávání svých spolužáků při různých soutěžích a sportu.Na závěr  dopoledne společně vytvořili žáci pravidla chování v třídním kolektivu v různých situacích. Všichni si  otestovali svoje schopnosti a dovednosti.

Poznáváme rostliny - soutěž

20.09. 2016
Poznáváme rostliny - soutěž
   Dne 16.9. se na 1.stupni  ZŠ uskutečnila soutěž Poznáváme rostliny. Děti postupně prošly 8 stanovišti   - Stromy listnaté, jehličnaté, keře, houby, byliny, květiny, zelenina, ovoce.  Pouze houby musely děti poznávat z obrázků. Nejlepšími znalci se ukázali Miroslav Sokol 4.A , Jakub Holický, Ondřej Brus , Matěj Šíma 2.A, Nikola Šuhájková,  Helena Krčková 2.B, Barbora Fuxová, Ondřej Ševčík 3.A a Barbora Matzkeová 1.A. Poděkování patří  žákům 5.ročníku za pomoc při organizaci soutěže.

Projekt Můj velký kamarád

20.10. 2016
Projekt Můj velký kamarád Dne 20. října se uskutečnil projekt žáků 9.A třídy s  žáky 2.A a 2.B. Žáci 9. třídy si připravili pro druháčky sportovní stanoviště, která si děti náležitě užily. Po vyhlášení výsledků si děti smlsly i na sladkých odměnách.

Umělecká Agentura Pernštejni

14.11. 2016
Umělecká Agentura Pernštejni

Umělecká Agentura Pernštejni nám 10.11. 2016 přiblížila historii starých Vikingů v zábavně vzdělávacím pořadu. Ukázali nám také něco ze svého šermířského umění. Představení se žákům líbilo a ocenili ho velkým potleskem.


Halloween 2016

14.11. 2016
Halloween 2016 Dne 26. 10. se uskutečnila halloweenská stezka pod vedením 8. A. Celá naše třída se domluvila, že pro mladší žáky připravíme stezku plnou překvapení a strašidel. Každý, kdo splnil úkol, byl řádně odměněn. Ve třídě jsme se sešli v 16:30 hod. Paní učitelka nám rozdal poslední instrukce. Každá ...

Cestička do školy - projektový den

20.11. 2016
Cestička do školy - projektový denDne 18.11. se na 1.stupni ZŠ konal projekt Cestička do školy. Prvňáčci zmapovali bezpečnou cestu do školy a věnovali se poznávání dopravních značek, druháci se hrou Na detektivy seznámili s budovou školy včetně 2.stupně a poznávací hrou popsali stromy v okolí školy, třeťáci navštívili sběrný dvůr a věnovali se třídění odpadu v naší obci a čtvrťáci strávili dopoledne studováním historie města Nové Včelnice v Městské knihovně.

Žijeme ve společné Evropě

22.11. 2016
Žijeme ve společné Evropě V pátek 18. 11. 2016 se uskutečnil projektový den na 2. stupni ZŠ pod názvem "Žijeme ve společné Evropě". Zapojili se i páťáci. Všichni si vyzkoušeli znalosti v oboru zeměpisu, dějepisu, jazyků, literatury, vánočních tradic, kultury, hudby, náboženství... . Řešili rébusy, kvízy, křížovky, doplňovačky spojovačky se zaměřením na členské státy EU a ostatní evropské země.

Jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. Hradci

02.12. 2016
Jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. HradciVe čtvrtek 24. 11. 2016 proběhla jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. Hradci. Osm deváťáků a dva osmáci bojovali v angličtině s dalšími vrstevníky ze základních škol na našem okrese. Vedli si velice dobře! Z celkového počtu 33 uchazečů se 5 našich  umístilo v první polovině. Z nich 3 postoupili do finále jedenácti nejlepších. Na 10. místě skončila Adéla Sokolová z 8. třídy, na 8. místě Natálie Potocká z 9. třídy  a nejvyšší 1. místo obsadila Natálie Vašková z 9. třídy. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Návštěva hasičské zbrojnice

19.12. 2016
Návštěva hasičské zbrojniceV pondělí 19.12. navštívily děti ze ZŠ novou hasičskou zbrojnici. Prohlídka byla velmi zajímavá. Místním hasičům velmi děkujeme.

Den s prvňáčky

26.01. 2017
Den s prvňáčky

   V rámci školního projektu „Můj velký kamarád“ osmá a první třída strávila 17. ledna společný den, který pro prvňáčky začínal jako každé jiné vyučování. První hodinu jsme si připravili potřebné věci ve školní kuchyňce a družině, abychom se se zvoněním mohli věnovat malým prvňáčkům, kteří se už těšili, co jsme si pro ně nachystali. Děvčata, která chodí na vedení domácnosti, měla na starost pečení v kuchyňce. Ostatní si se zbývajícími malými dětmi hráli různé hry ve školní družině. Jakmile skupinka prvňáků dopekla, odešla si hrát pexeso, fotbálek, skládat puzzle a nahradila ji další, která si také chtěla vykrájet a upéci své perníčky. Když se všichni malí pekaři v kuchyňce vystřídali, odebrali se zpět do své třídy. Dva z nás jim na závěr přečetli krátké pohádky. Prvňáčci poslouchali a při tom chroupali své napečené cukroví, které jim určitě moc chutnalo.                                                                                          
                                                                                              Daniela Vlasáková  8.A


Běžky ve škole

31.01. 2017
Běžky ve školePod vedením paní Dytrichové se 25. ledna žákyně 8.A vydaly v rámci výuky tělesné výchovy na běžky. Některá děvčata si přinesla vlastní běžky, což svědčí o tom, že jim tento sport není cizí. Akce se děvčatům líbila a doufají, že si jí budou moci zopakovat.

Poezie pro děti

19.02. 2017
Poezie pro děti
Ve čtvrtek 16.2. se 2.třídy zúčastnily v Městské knihovně v Jindřichově Hradci semináře na téma Poezie pro děti. Seminář byl velmi pěkný a děti byly velmi aktivně zapojeny. Seminář byl zakončen prohlídkou knih v dětském oddělení. 

Výlet do technického centra „Alternátor“ v Třebíči.

22.03. 2017
Výlet do technického centra „Alternátor“ v Třebíči. Povyprávíme vám o našem krásném výletě do Třebíče, který se uskutečnil 14. 3. 2017. Všechno to začalo onoho pěkného rána. V osm hodin přijel autobus, do něhož nasedli páťáci, pár šesťáků a kruh uzavřeli  sedmáci. Po cestě jsme párkrát stavěli z „ nevolnostních důvodů“ a po 105 minutách dojeli do ...

Projekt - Můj velký kamarád

30.03. 2017
Projekt -  Můj velký kamarádVe čtvrtek  30.3. proběhl mezi 2. a 9. ročníkem projekt Můj velký kamarád, při kterém žáci 9.ročníku plnili vědomostní úkoly z učiva 1.stupně ZŠ. U matematicky zaměřeného stanoviště záleželo i na rychlosti. Znalosti prokázali všichni. Nejlépe uspěli - Marek Strnad, Simona Raušová a Zuzana Berounská.  

Keramická dílna Děbolín

04.04. 2017
Keramická dílna DěbolínV pondělí  3.4. navštívily 2.třídy keramickou dílnu v Děbolíně, kde si dotvořily keramickou slepičku, či husičku. Dětem se díla podařila. Jen čekáme na vypálení výrobků.

Projektový den

12.04. 2017
Ve středu 12. 4. proběhl na škole další projektový den: 1. stupeň Chodíš a jezdíš bezpečně. Děti si připomněly pravidla silničního provozu, dopravní značky, chování na ulici, první pomoc a jízdu zručnosti. Na druhém stupni Den podle Ámose, byl zaměřen na netradiční vyučovací hodiny, děti si vyzkoušely netradiční sporty, tvořivou velikonoční dílnu, angličtinu, němčinu, něco z kuchařského umění a IQ test. Také se seznámily s vývojem našeho školství v hodině Od metličky k rákosce. Všem vyučujícím patří dík za náročnou přípravu a vedení hodin a dětem za aktivní přístup a zájem. R. Dytrichová

Den s Armádou

02.06. 2017
Den s ArmádouDen s Armádou proběhl 1.6. v Jindřichově Hradci. Děti měly možnost si prohlédnout a vyzkoušet vojenskou techniku.
                                                                                                                            Mgr. Přibylová Míša

Den dětí na prvním stupni

Den dětí na prvním stupni V pátek 2. června proběhl na prvním stupni ZŠ Den dětí. Veškerou organizaci jsme zajistili my, žáci 5. třídy, s pomocí třídní učitelky. Připravili jsme 7 skvěle fungujících stanovišť (skákání v pytli, na švihadle, přenášení vody, házení míčkem na cíl atd.). Děti prvního stupně vytvořily celkem 18 ...

Dopravní hřiště

18.06. 2017
Dopravní hřiště
Žáci 3. A zavítali na dopravní hřiště v Jindřichově Hradci. Oprášili si znalosti o dopravních značkách a pravidlech silničního procesu. Poté si vyzkoušeli jízdu na kole, kde mohli své znalosti uplatnit v praxi.
 

Školní výlet 3.A

18.06. 2017
Školní výlet 3.AŠkolní výlet na Hlubokou nad Vltavou proběhl v úterý 13.6. Žáci 3. A navštívili zoologickou zahradu, zúčastnili se programu O sově a nakoukli do pohádkového podzemí v Loveckém zámečku. Počasí nám přálo a dobrá nálada nechyběla.

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy