logotyp
Login

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Týden knihoven - žáci 8. a 9. ročníku se vydali do knihovny

Týden knihoven - žáci 8. a 9. ročníku se vydali do knihovny V měsíci říjnu proběhla celostátní akce Týden knihoven, jehož byla součástí i naše Městská knihovna v Nové Včelnici. V rámci spolupráce se ZŠ knihovnu navštívily téměř všechny třídy se svými vyučjícími. Mladší žáci zavítali do knihovny mnohdy poprvé, starší žáci po dlouhé pauze. Pro starší žáky byla připravena beseda. Žáci se seznámili se službami knihovny, dozvěděli se základní informace o síti ...

Projekt v jazykové učebně - žáci třídy 9. A a MŠ Nová Včelnice

Projekt v jazykové učebně - žáci třídy 9. A a MŠ Nová Včelnice Ve čtvrtek 21. 10. 2022 jsme v rámci společného projektu přivítali s žáky 9. A předškoláky z MŠ Nová Včelnice. Přestože probíhal projekt v naší jazykové laboratoři, zvládly děti všechny úkoly bravurně a s minimální pomocí. Hlavním tématem byli tučňáci, kteří všechny úkoly propojovali. Po příchodu byl dětem promítnut na naší velké obrazovce úryvek z pohádky ...

Projektový den Obchodní akademie TGM J. Hradec

Projektový den Obchodní akademie TGM J. HradecV úterý 26. září na naší školu dorazili studenti Obchodní akademie TGM z Jindřichova Hradce. Cílem návštěvy bylo seznámení s robotickými stavebnicemi VEX IQ, které naše škola využívá pro výuku informatiky. Žáci 9.A ze stavebnic připravili pojízdná programovatelná auta, studenti obchodní akademie se rozdělili do skupin a připojili se k deváťákům. Společně se potom snažili naprogramovat auta tak, aby sama projela městem a navštívila zadaná místa. V druhé části jsme si vyzkoušeli s čím vším se musí potýkat programátor, když se pokouší naprogramovat domácí robotický vysavač. Celý projekt proběhl ve velmi přátelské atmosféře a velmi brzy začali naši žáci se studenty OA spolupracovat na plnění úkolů. Pevně věřím, že studenty robotika zaujala a že jim tento projekt byl přínosem.
                                                                                          Mgr. Miroslav Zikmund

PŘESPOLNÍ BĚH

PŘESPOLNÍ BĚH

 

Ve středu 5. října proběhlo v Jindřichově Hradci okresní kolo přespolního běhu. Závodů se zúčastnili i naši žáci a žákyně. V každé kategorii startovalo více než 50 závodníků z celého okresu. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo Janu Berešovi, který doběhl mezi staršími žáky na 2. místě. Do první desítky se ještě probojovali: Valerie Pilchová (9. místo, mladší žákyně), Michal Hrdoušek (9. místo, mladší žáci) a Jakub Kašša (10. místo, starší žáci). Družstvu mladších žákyň o kousek utekly stupně vítězů, když skončily na 4. místě. Nejlépe se vedlo starším chlapcům, kteří vybojovali druhé místo a zajistili si tak postup do krajského kola.

Krajské kolo se konalo opět v Jindřichově Hradci. Honza Bereš se díky vynikajícímu výkonu stal celkovým vítězem své kategorie. Do první desítky se prosadili i Petr Pohlodko a Jakub Kašša, kteří doběhli na 7. a 8. místě. Dalšími členy týmu byli ještě Ondra Brus, Jakub Holický a Filip Kupka, kteří se sice nedokázali prosadit mezi nejlepší, ale i tak si dokázali výrazně posunout časy z předchozího kola. Odměnou za vynaložené úsilí jim tak bylo krásné 3. místo s minimálním odstupem na vítěze.

Všem žákům a žákyním gratuluji k předvedeným výkonům a děkuji za vynikající reprezentaci škol.

                                                                                          Mgr. M. Zikmund

Informace o zpracování osobních údajů pro zákonného zástupce žáka

Vážení rodiče,

naše škola se zapojí do projektu MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME

Důležité informace:

1. podporu může získat zákonný zástupce dítěte od věku 3 – 19 let

2. limit podpory - celková částka 4000 Kč (nemusí vyčerpat pouze škola, ale i jiné organizace, které zajišťují mimoškolní aktivity)

3. na co můžete částku ve škole využít – školní stravování, poplatky za školní kroužky, poplatky za školní družinu, lyžařský výcvik, bruslení a další akce, které pořádá škola a jsou Vámi hrazeny

4. podmínky pro přidělení příspěvku:

spolu s žádostí o podporu  je nutné doložit alespoň jeden z následujících dokladů: 

 • potvrzení Úřadu práce o pobírání příspěvku na bydlení, pokud takový příspěvek pobírá zákonný zástupoce podporované osoby 
 •  potvrzení Úřadu práce o pobírání přídavku na dítě, pokud takový příspěvek pobírá zákonný zástupoce podporované osoby 
 •  potvrzení zaměstnavatele o čistém měsíčním příjmu za poslední 3 měsíce před podáním žádosti o podporu nebo výpočet dle daňového přiznání za rok 2021, případně potvrzení Úradu práce o pobírání rodičovského příspěvku nebo příspěvku na péči o osobu blízkou nebo potvrzení o výši a druhu důchodu od OSSZ.

veškeré žádosti, dokumenty a další informace naleznete na strákách: https://myvtomjihocechynenechame.cz/podpora-aktivit-deti-mladeze.

 

PŘÍJÍMÁNÍ ŽÁDOSTÍ O PODPORU BUDE PROBÍHAT OD 19. 9. 2022 DO 31. 10. 2022,

POTÉ JIŽ BUDE ŽÁDOST O PODPORU ODESLÁNA A POZDĚJŠÍ DODÁNÍ NEBUDE AKCEPTOVÁNO.

Žádost a jeden z potřebných dokumentů doručte osobně do ředitelny ZŠ nebo zašlete poštou na adresu:  ředitelka Mgr. Hana Kubaláková, Školní 414, Nová Včelnice, 378 42.

Prevence - bezpečné chování

Prevence - bezpečné chováníV posledních dnech naši školu navštívila pprap. Věra Mžiková z oddělení prevence Polcie ČR, která seznámila žáky prvních a třetích tříd, jak se mají jako chodci a cyklisti bezpečně chovat na silnicích. V 9.třídách se věnovala právním změnám, které žákům nastávají dosažením 15ti let a okrajově jim přiblížila problematiku drog.

Naše škola

 • image 143
 • image 142
 • image 141
 • image 140
 • image 139
 • image 138
 • image 137
 • image 136
 • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy