Login

Aktuality

Pískování

PískováníPískování - nová výtvarná technika, kterou se naučily děti ze školní družiny.
Stoly plné krabiček s pískem mnoha barev a odstínů všechny ihned upoutaly. A začalo pískování... Někteří malí umělci vydrželi tvořit bez přestávky i více než dvě hodiny. Díky trpělivosti se obrázky zdařily tak, že můžou být hezkou ozdobou dětských pokojíčků. Zaujetí i některé výsledné výtvory můžete vidět v naší fotogalerii.

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?

ČÍM JE PRO MNE ČESKÁ REPUBLIKA?Ke 100. výročí založení Československé republiky vyhlásila školní družina výtvarnou soutěž "Čím je pro mne Česká republika". Přestože téma nebylo zrovna nejlehčí, někteří ze soutěžících se s ním popasovali velmi dobře. Ostatní to pro změnu vynahradili množstvím práce, kterou na svém obrázku udělali. Jak se kdo tématu zhostil, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Vzhledem k nevelkému počtu soutěžících znovu děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Kdo si hraje, nezlobí I.

Kdo si hraje, nezlobí I.O pravdivosti tohoto rčení jsme se přesvědčili na prezentaci stolních her firmy PIATNIK. Pan Bruckner dětem hry předvedl, vysvětlil pravidla a děti si je mohly nejen prohlédnout, ale i zahrát. O hry, které nás nejvíce zaujaly, napíšeme Ježíškovi. Potom snad i v naší družině bude platit, že kdo si hraje, nezlobí.

Návštěva dětí z MŠ

Školní družinu navštívili předškoláčci z MŠ. Naši divadelníci jim zatančili a zahráli pohádku z loňského roku o Mourkovi. I přes problém s nedostatkem účinkujících jsme vystoupení nakonec zvládli dobře. Poděkování patří Marušce Melicharové, která se narychlo zhostila hned dvou rolí. Paní učitelky z MŠ děti odměnily sladkostmi.

Pohádka - "Jak se Mourek přestal bát vody"

Pohádka - Po pečlivé přípravě scénáře, kulis a kostýmů jsme v letošním roce pro kamarády z 1. - 4. třídy zahráli pohádku "Jak se Mourek přestal bát vody". V úvodu se navíc představila děvčata s předtančením "Cukrárna u tří včelek". I přes počáteční trému jsme představení zvládli dobře a diváky snad i pobavili.
Mrzí nás pouze to, že jsme pohádku nestihli zahrát dětem z MŠ. Snad se nám to povede napravit na začátku příštího roku.

Výlet školní družiny

Výlet školní družinyPoslední akcí tohoto školního roku byla návštěva westernové vesnice Fort Hary v Jaroticích u Mirotic. Cestu autobusem nám zpíváním zpříjemňoval Matěj s kamarády. S osadníky jsme si v prostředí divokého západu povídali o životě lovců kožešin a indiánů. Prohlédli jsme si indiánské muzeum. Za obdržené dolary jsme si zakoupili chutnou svačinku. Na závěr si mohli všichni vyzkoušet střelbu z luku, pušky, hod lasem, nožem, oštěpem, tomahavkem a práskání bičem. Cestou zpět jsme ještě navštívili Muzeum maškar v Milevsku. Že si můžete spoustu legrace užít i v muzeu, uvidíte v naší fotogalerii.

Noc ve školni družině - květen 2018

Noc ve školni družině - květen 2018V letošním roce strávilo 30 dětí z družiny noc ve škole v duchu divokého západu. Na výzvu šerifa Daltona pomohly policii z New Etynk Town najít a dopadnout Ringo Kida a jeho lupičskou bandu. Zachránily tak peníze na dostavbu železnice a šperky cestujících, které byly ukradeny při přepadení dostavníku. Členové nejlépe bodované skupiny byli přijati do policejního sboru. Odměna (vyplacená "ve zlatě") byla spravedlivě rozdělenena mezi všechny účastníky nebezpečné výpravy. Poté největší odvážlivci získali diplom na stezce odvahy. Všechny děti si pochutnaly na perníku, který pro ně upekli kamarádi na kroužku vaření. Za pomoc při této akci děkujeme paní učitelce Tejčkové, Fuxové a budoucí vychovatelce Nikole Hubertové.

Učme se létat

Učme se létatLetos nám konečně vyšlo počasí, abychom se mohli od našich ptačích kamarádů naučit létat stylem třepotavým, klouzavým i střemhlavým. Při pořadu jsme se zasmáli, získali spoustu zajímavých informací a vyzkoušeli si sílu svých paží při focení s dravci.

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyI v letošním roce se děti ze ŠD podílely na organizaci zápisu. Pro budoucí prvňáčky připravily drobné dárky v podobě květiny na stužkování. Čekání jim pomohly zkrátit různými hrami.

Cukrárna u tří včelek

Cukrárna u tří včelekDěvčata ze ŠD přivítala u příležitosti Dne učitelů bývalé zaměstnance tanečním vystoupením Cukrárna u tří včelek. Zatancovali jsme také na schůzi členů SPCCH, která byla spojena s oslavou Dne žen. Proto naše děti upekly k tanci i sladké pohoštění.

Maškarní karneval

Maškarní karnevalMasopusní období je období karnevalů a taškařic.I ve školní družině jsme uspořádali rej masek.
Odpoledne bylo plné tance a zábavných soutěží - přenášeli jsme lentilky brčkem, skákali jsme s míčem jako klokani, namotávali jsme bonbóny na tužku a nechyběla soutěž o nejlepší tanečníky a originální masky.

Předvánoční vystoupení na shůzi SPCCH

Předvánoční vystoupení na shůzi SPCCHK navození vánoční atmosféry jsme pro naše starší spoluobčany připravili pásmo vánočních básniček a koled.

Enkaustika

EnkaustikaEnkaustika- žehlení obrázků horkým voskem
- v kurzu s Mgr. Matoušovou se děti učily novým trikům.
Jak se práce dětem podařila, posuďte ve fotogalerii.

Halloween ve školní družině

Halloween ve školní družiněTentokrát bylo naše pečení trochu strašidelné. Na svátek Halloweenu jsme si upekli halloweenské prsty. Děti toto tvoření velmi bavilo a na upečených prstech si společně pochutnaly. Chcete i vy vyzkoušet toto zábavné pečení doma?
Zde je recept:
  • 225 g másla
  • 125 g cukru moučka
  • přišlehat 1 vejce
  • 350 g hladké mouky
  • špetka soli, mandlová esence
  • 1 lžička prášku do pečiva
Vypracujeme těsto, dáme vychladit do lednice. Z dobře vychlazeného těsta tvarujeme prsty. Nezapomeneme na kloubky a nepravidelné rýhy. Nehty jsou z plátku mandle přilepené rybízovou marmeládou. Pečeme na 170°C. Dobrou chuť!

Návštěva kuželny

Návštěva kuželnyV měsíci říjnu jsme strávili dvě odpoledne v nově zrekonstruované kuželně. Zkušení kuželkáři dětem vysvětlili techniku pro ně méně známého sportu a samozřejmě každý si mohl koulení několikrát vyzkoušet.
Ty, které kuželky zaujaly, mohou navštěvovat kuželkářský kroužek každé úterý od 15.00 hodin. Děkujeme pánům Brusovi a  Vítkovi za čas, který dětem věnovali.

VZPoura úrazům

VZPoura úrazůmNový školní rok jsme záměrně zahájili akcí VZPoura úrazům. Akce poukazovala na nebezpečí, která na děti číhají v každodenním životě. Byla zaměřena především na prevenci dětských úrazů. Děti si vyslechly i příběhy lidí, kteří jsou po úrazu trvale upoutáni na invalidní vozík, a jaké překážky díky tomu musí překonávat. Povídání bylo zajímavé, poučné, ale chvílemi i smutné. Doufáme, že procvičené znalosti i příběhy ze života byly pro děti dostatečným ponaučením pro to, aby se případným nebezpečím v budoucnu snažily vyhnout.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy

Vedoucí vychovatelka:
Šindelářová Jaroslava
Kontakt: tel. 384 394 065
druzina.nv@seznam.cz
--------------------------------
Zdeňka Jakešová
Bc. Vlasta Moravová
TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist