Jméno:
Heslo:

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Školní kolo v recitaci

Školní kolo v recitaci

Úterý 18. 2. proběhlo ve znamení přehlídky mladších recitátorů, neboť jsme opět na naší škole zrealizovali recitační soutěž, které se aktivně zúčastnilo celkem 22 žáků z 1. i 2. stupně a několik diváků z řad žactva. Dění probíhalo ve třech věkových kategoriích. Porota složená z vyučujících (Mgr. Vondráčková, Mgr. Šprinclová a Mgr. Tipplová) měla těžkou úlohu, protože žáci podali velmi dobré výkony a rozhodování o vítězi (zejména ve II. a III. kategorii) bylo do posledního okamžiku pro všechny zúčastněné skutečně napínavé. Mnozí si pod vedením svým pedagogů vybrali velmi pěkné básně a snažili se porotu zaujmout svým osobitým přednesem. Bylo náročně vybrat právě ty " DVA nejlepší" z každé kategorie, kteří nás budou reprezentovat na březnovém okresním kole v Jindřichově Hradci. Nakonec porota dospěla k následujícímu rozhodnutí:

I. kat. (2.- 3.roč.): 1.místo-Roman Paukov (3.A), 2.místo-Šárka Ouhelová (3.A), 3.místo-Eliška Šuhájková (2.A)

II. kat. (4.- 5.roč.):1.místo-Vojtěch Brus (5.A), 2.místo-Matěj Šíma (5.A), 3.místo-Denisa Kupková (5.A)

III. kat. (6.-7.roč.): 1.místo-Libor Němec (6.A), 2.místo-Matěj Šívr (6.A), 3.místo-Magdaléna Horáková (6.B)

                                                                              Mgr. Bc. Šárka Vondráčková

Hvězdy okresního turnaje ve vybíjené - chlapci

Hvězdy okresního turnaje ve vybíjené - chlapci

V pondělí 10.2.2020 se žáci 4. a 5. ročníku opět zúčastnili okresního turnaje ve VYBÍJENÉ v J.Hradci. Jejich souhra, několikaměsíční snaha, nadání a všeobecný smysl pro týmovou spolupráci byly oceněny, tak jako vloni překrásným 1. místem, čímž si vybojovali účast na blížícím se krajském turnaji. Uznání si svým úctyhodným přístupem tedy zasluhují: Šíma M., Kupka F., Bereš J., Brus O., Hána D., Rak V., Pohlodko P., Kadlec F., Holický J., Kloc M., Krňanský M.a Brus V..

                                                                                 Mgr. Bc. Šárka Vondráčková

Hvězdy okresního turnaje ve vybíjené - dívky

Hvězdy okresního turnaje ve vybíjené - dívky

V pondělí 10.2.2020 se historicky poprvé dívčí družstvo, složené ze žákyň 5.A a 5.B třídy, zúčastnilo okresního turnaje ve VYBÍJENÉ v J.Hradci. Jejich premiéra na tomto klání byla výsledkem půlroční práce nejen v hodinách Tv, ale především během kroužku vybíjená. Vynaložená snaha a časová investice se dočkaly krásného ocenění v podobě 2.místa. Poklona náleží: Míchalové N., Kupkové D., Zikové K., Flaškové A., Dvořákové B., Vintrové N., Šolcové N., Fráterové N., Šváchové N., Peškové N., a Šuhájkové N..
                                                                           
                                                                                  Mgr. Bc. Šárka Vondráčková

Zápis prvňáčků na školní rok 2020/2021

Zápis prvňáčků na školní rok 2020/2021

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2020/2021
se uskuteční
ve středu 1. dubna od 13:00 do 16:00 hodin.

Zápis se týká dětí narozených mezi
1. 9. 2013 – 31. 8. 2014.

Děti,  které se již zúčastnily zápisu  v naší škole v loňském roce a zahájí u nás v září povinnou školní docházku, nemusí již zápis opakovat.

K zápisu je nutné přinést:

Rodný list dítěte.

Vytištěnou a vyplněnou žádost k přijímacímu řízení.

Platný doklad totožnosti,
ze kterého je možno ověřit trvalé bydliště zákonného 
zástupce shodující se s trvalým bydlištěm dítěte (zpravidla platný občanský průkaz, v případě cizinců cestovní pas a povolení k pobytu).

Byl-li žákovi udělen v loňském roce odklad školní docházky jinou školou, je třeba donést i rozhodnutí o udělení odkladu.

V případě, že žádáte o odklad, přineste vyplněnou žádost o odklad, potvrzení školského poradenského zařízení, a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

21. ledna 2020 se konalo v Domě dětí a mládeže v Jindřichově Hradci okresní kolo této soutěže. Sešlo se zde 27 žáků ze základních škol i gymnázií   Jindřichohradeckého okresu. Žáci museli nejdříve řešit mluvnickou část, a poté přišla část slohová, které se věnovali asi hodinu. Po odevzdání všech prací přišlo dlouhé čekání na výsledky. Při vyhlašování jsme s napětím očekávali, kdy padnou naše jména. K naší velké radosti byla až ke konci, protože to znamenalo úspěch. Bára Leitgebová obsadila 8. místo a Anička Hanzlová byla druhá z celkového počtu soutěžících, a tím postupuje do krajského kola v Českých Budějovicích, které se koná začátkem dubna. Obě děvčata zaslouží obrovskou pochvalu za skvělou reprezentaci naší školy.

                                                                                             Mgr. Jitka Sedláková 

Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce

V úterý 28. ledna si žáci naší školy zasoutěžili v rámci anglického jazyka. Soutěž je rozdělena na dvě kategorie. První patří žákům 6. a 7. ročníků a v druhé  skupině měří síly  žactvo 8. a 9. ročníků. K mému velkému, a musím říci příjemnému, překvapení se do první skupiny přihlásilo 20 dětí a v druhé skupině soutěžilo 9 žáků. Práci nad úkoly brali skutečně zodpovědně, za což jim patří pochvala ...
Více informací

Výsledky školního kola Biologické olympiády

Výsledky školního kola Biologické olympiády Biologická olympiáda se konala v úterý 14. ledna 2020. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích.V kategorii D (žáci 6. a 7. tříd) se na prvních místech umístili:Veronika Horká 7.BSokol Miroslav 7.BVojtěch Kořínek 7.BV kategorii C (žáci 8. a 9. tříd) se na prvních místech umístili:Marek Starka 8.AMichal Šmol 8.ALeitnerová Lenka 8.AŽáci na 1. a 2. místě v obou kategoriích postupují do okresního ...
Více informací

Okresní kolo ve florbalu

Okresní kolo ve florbalu

Dne 10. 1. 2020 se žákyně 7., 8.a 9. třídy naší školy zúčastnily okresního kola ve florbalu, který se konal v J. Hradci. Díky týmovému nadšení ve velice vyrovnaném turnaji dokázaly vybojovat krásné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Složení družstva: kapitánka Davidová Marta, brankářka Povolná Dominika, Přibylová Natálie, Volfová Klára, Leitgebová Natálie, Brusová Adéla, Leitnerová Lenka, Hánová Tereza, Potocká Barbora, Novotná Kristýna, Horká Veronika, Jinochová Nikola

Jazyková soutěž

Jazyková soutěž

8. 12. 2019 se konala jazyková soutěž z anglického jazyka na Obchodní akademii v J. Hradci. Naši školu reprezentovalo 5 žáků: z 8. ročníku Štěpán Hanzl a z 9. ročníku Lenka Prokešová, Pavel Poslušný, Filip Povolný a David Havlíček. Nejlépe si vedl Štěpán Hanzl, který postoupil do finále 10 nejúspěšnějších k ústní části a obsadil krásné 6. místo. Pouze jedno místo uteklo Lence Prokešové do užšího výběru. Konkurence byla vskutku velká, soutěže se zúčastnilo 40 dětí nejen z našeho okresu, ale i z pelhřimovského. Všem patří gratulace a  poděkování za vzornou reprezentaci.

Informace o zpracování osobních údajů

Správce údajů: Základní škola Nová Včelnice, příspěvková organizace

Kontakty na správce najdete www.zsnovavcelnice.cz

Jaká je odpovědnost správce?Jako správce školy jsme ...
Více informací

Naše škola

TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist