logotyp
Login

Pirátská výprava za pokladem 2

předchozí | | |

Po prázdninách se naši piráti sešli na Velikonočním ostrově.

Tady si museli nejprve získat úctu domorodců nějakou výjimečnou schopností, stejně jako Ing. Pavel Pavel, který rozchodil sochy moai. Piráti jim předvedli, jak se dají velké a těžké kameny přesouvat pomocí válců.

Jednoho z malých domorodců to tak zaujalo, že si to chtěl vyzkoušet také. Díky tomu získali piráti písmena nápovědy, která zněla RANO RARAKU.

Kapitánka naštěstí věděla, že slovo RANO znamená jezero a RARAKU je jedno ze tří kráterových jezer na ostrově. Piráti tedy museli vylézt na sopku, pomocí lana se spustit do kráteru a nápovědu vylovit.

Cesta do kráteru ještě ušla. Ale vrátit se stejnou cestou i s nápovědou zpět, už bylo kapku náročnější.

Piráti jsou nejen odvážní, ale i silní, proto se jim povedlo vylovit všechna potřebná slova. Domorodcům se přesun těžkých břemen také zalíbil, proto nám k vyluštění poskytli klíč.

Z něho piráti usoudili, že tajenka se skrývá v šatně v některém ze sáčků na oblečení. A protože to byla pravda, zjistili, že dalším cílem v plavbě za pokladem jsou GALAPÁGY.

Posledním úkolem na Velikonočním ostrově bylo doplnit na lodi zásoby vody.

A protože zde není pitná voda jinde, než právě v kráterových jezerech, vybrali si piráti druhé z nich se snadnějším přístupem.

Sestup po straně bližší k lodi byl sice trochu krkolomnější, ale i s tím si piráti poradili na jedničku. Pak už nezbývalo, než se nalodit a vyplout vstříc dalším dobrodružstvím.

Na Galapágách nás čekal ptačí muž, který měl pro nás připravený úkol s Darwinovými pěnkavami. Během půl minuty si museli piráti zapamatovat barevnou řadu těchto ptáčků.

Potom museli tu samou řadu najít na pověšených kartičkách. Občas to bylo trochu náročné, ale podařilo se. Na druhé straně kartiček jsme našli písmena a podle klíče vyluštili, že další plavba povede na Kajmanské ostrovy.

Ještě před vyplutím však vypukl na ostrově požár. Domorodci nás požádali o pomoc se záchranou vzácných želv sloních.

Zároveň nám za to pár želv slíbili, abychom mohli doplnit zásoby masa na cestu. Piráti se tužili řádně, a tak se jim podařilo nasměrovat do bezpečí všechny želvy.

Než ale stačili piráti zvednout kotvy, byl kapitánce nečekaně doručen dopis. Překvapil i ji samotnou. Byl od jejího předka, velkého korzára Francise Draka. Zvláštní obsah dopisu byl pro piráty hádankou. Ale ne na dlouho.

Po přistání na Kajmanských ostrovech jsme obdrželi památné listy. V tu chvíli nám byl jasný i obsah Drakova dopisu. Na rozdíl od ostatních návštěvníků jsme okamžitě věděli, že to nejsou jen tak obyčejné obrázky.

Po spojení pirátů s jejich stíny jsme se dozvěděli, že máme najít leguány.

Tiše se přiblížit, pochytat tahle rychlá zvířátka a přitom jim neublížit, nebylo vůbec jednoduché.

Ale s vypětím všech sil se to pirátům podařilo. Jaké pak bylo překvapení, když zjistili, že mají někteří leguáni na bříškách schovanou nápovědu.

Ta nám prozradila, že naším dalším cílem bude Jamajka. Takže - držte si klobouky, neboť jak nám kapitán Drake napsal, náš hlavní cíl je určitě již v dosahu!

Někdejší guvernér Jamajky - kapitán Henry Morgan nám zanechal nápovědu, podle které jsme museli najít starou bránu a otevřít ji přesným hodem.

Komu se to podařilo, mohl se vydat na cestu za červenými květy bromélií. Nejprve však musel přeskákat územím krokodýlů.

Potom teprve mohl pirát utrhnout květ rostoucí na zemi i vysoko ve větvích. Následovala rychlá cesta zpět k bráně, která se za 2 minuty opět zavřela.

Když piráti zjistili, že některé z bromélií mají na sobě početní hádanku, nezbývalo, než zapojit hlavu a výsledky pak správně zapsat do klíče.

Pokud jste schopní počtáři jako naši piráti a navíc se vám podaří bez nápovědy správně sestavit tajenku, dozvíte se, kam vedly naše další kroky na ostrově.

Za skvělé plnění úkolů a počtářské umění získaly další dvě pirátky velící hodnosti.

Zvládli jste vyluštit tajenku? Pak víte, že jsme se museli vydat do národního parku za velkými jamajskými otakárky.

A nemyslete si, že to bylo jednoduché. Získat z motýlů nápovědu a zároveň se nenechat chytit od strážců parku, byla pěkná fuška. Ale povedlo se a my přečetli, že nás čeká ďábelský trojúhelník a ostrov Bermuda. Uááá, už se taky bojíte?

Ještě štěstí, že máme skvělé kormidelníky, kteří nás provedli skrz korálové útesy bezpečně do přístavu. Tam na nás ale čekal nelehký úkol. A to - zodpovědět otázky, které se týkaly celé naší plavby.

A tady při nás stálo další štěstí. Mezi piráty se našlo dost takových, kteří si spoustu informací o ostrovech zapamatovali. Proto jsme snadno vyluštili naši poslední a nejdůležitější nápovědu, která měla na druhé straně obrázkovou mapu.

předchozí | | |

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist