logotyp
Login
4 - (10)

Archiv aktualit ŠD 2016/2017

Výlet ŠD - Betlém v Čechách, Peklo Čertovina

Výlet ŠD - Betlém v Čechách, Peklo ČertovinaNa výlet ve školním roce 2016/17 jsme se vypravili do Východních Čech. Dopoledne jsme navštívili Betlém v Hlinsku. Hravou formou se děti seznámily se způsobem života a bydlením našich předků. Odpoledne nás čekalo Peklo Čertovina. S malými i většími obavami jsme vstoupili a před námi se otevřelo peklo s čerty, čerticemi i nejstrašnějším Luciferem. Peklo bylo ale pohádkové, a tak se brzy přestali bát i největší zlobilové.  Nakonec se se z pekla domů nikomu nechtělo.

Návštěva zvířecích kamarádů ze záchranné stanice IKAROS

Návštěva zvířecích kamarádů ze záchranné stanice IKAROSV pondělí 15. května navštívili naši školu  pracovníci záchranné stanice zvířat IKAROS. V pořadu "Jaro" se děti seznámily s užovkou Lucinkou, činčilou Borůvkou, mláďaty skinny morčat, sov a dravců. Všichni jsme obdivovali
holátko sokola stěhovavého, o které se přestali starat jeho rodiče, a péči tak museli převzít pracovníci stanice.
Veškeré vybrané peněžní prostředky budou použity na chod stanice - veterinární péči a krmení.

Noc ve školní družině - Rytíři 2017

10.05. 2017
Noc ve školní družině - Rytíři 2017 I ve školní družině jsme si připomněli výročí narození Karla IV. Děti si zopakovaly, co o našem nejznámějším králi a jeho době znají. Připomněli si také, že to byla doba rytířů, a že ani pro ...

Divadelní představení - Honza a placatá čepice

07.04. 2017
Divadelní představení - Honza a placatá čepiceDěti z dramatického kroužku školní družiny sehrály pro své kamarády z I. stupně pohádkové představení "Honza a placatá čepice". V pohádce nechyběl kouzelný dědeček, čerti, a tudíž i překvapení a kouzla. Představení se všem líbilo a malí herci se těší, až pohádku zahrají také rodičům a dětem z MŠ.

Zápis nových prvňáčků (5.4.2017)

07.04. 2017
Zápis nových prvňáčků (5.4.2017)Budoucí prvňáčky uvítaly děti ze školní družiny malými dárečky. Čekání na zápis do školy jim zpříjemnily soutěžemi a kreslením.

Vynášení Smrtky (březen 2017)

Vynášení Smrtky (březen 2017)Vynášení Smrtky (Morény, Mařeny) jsme letos připravili dle našich předků. Smrtku jsme vyrobili ze slámy, nazdobili vejdumky a vynesli k řece Kameničce.  Po odstrojení jsme Smrtku upálili a utopili. Mladé proutky - Líto  jsme nazdobili mašlemi a barevnými vajíčky, abychom zpět přinesli jaro. Celý obřad jsme doprovázeli dobovými
říkadly.

Robinson Jihlava

03.01. 2017
Robinson Jihlava Předvánoční čas jsme si zpříjemnili v centru zábavy Robinson v Jihlavě.

Vánoční besídka školní družiny

20.12. 2016
Vánoční besídka školní družinyVánoční atmosféru jsme si vytvořili zpíváním koled, ochutnávkou cukroví i malými dárečky pro kamarády.

Zoo Na Hrádečku

První výlet školní družiny se uskutečnil 21.9.2016.  52 dětí navštívilo soukromou ZOO Na Hrádečku. Paní průvodkyně nám každé zvíře představila a o každém zajímavě vyprávěla. Děti v ZOO strávily příjemné a prosluněné odpoledne.

 

Divadelní představení

Divadelní představeníDne 21.6. odehrály děti z dramatického kroužku školní družiny pro žáky 1. stupně  divadelní představení "Dva tovaryši."

Výlet školní družiny

Výlet školní družiny

Tento školní rok jsme se vypravili za kulturou. V Praze jsme navštívili muzikál Ať žijí duchové. Představení se nám líbilo a mnozí si zazpívali známé písničky z dílny Uhlíř – Svěrák.

 

 


Učíme se létat – návštěva ze záchranné stanice Ikaros

26.05. 2016
Učíme se létat – návštěva ze záchranné stanice Ikaros

Děti poznaly několik dravců a sov – například orla skalního Mařenku, Kubíčka – výra velkého, třítýdenní miminko sovy pálené a sokola stěhovavého Beníčka. Pracovníci stanice dětem o dravcích a sovách zajímavě vyprávěli. Pro nepřízeň počasí byl program přesunut do školní družiny a tak jsme se létat nenaučili. Máme však přislíbenou návštěvu v květnu 2017, snad nám bude počasí přát a létat se naučíme.


Noc ve školní družině

   Na tuto akci se těší děti, které mají rády dobrodružství a jen tak ničeho se nebojí. Letos spalo ve školní družině 27 kluků a holčiček. Čekala je hra v přírodě  spojená a plněním úkolů a hledáním pokladu. V budově školy pak stezka odvahy. A že škola v noci je opravdu strašidelná, se mnozí přesvědčili. Nejodvážnějším dětem předala skutečná čarodějnice „strašidelný glejt.“ Všichni si pochutnávali na perníku, který dopoledne upekly p. vychovatelky. Do půlnoci usnuly všechny děti a bez problémů zvládly spaní ve spacím pytli na karimatce.  


Masopust

11.02. 2016
Masopust

Úterní odpoledne se ve školní družině neslo v tradici masopustu. Děti si samy upekly koblížky, které všem velmi chutnaly.


Karneval

02.02. 2016
Karneval

Po vysvědčení 28. ledna si děti užily ve školní družině karnevalové odpoledne plné her a soutěží. K vidění bylo mnoho pěkných masek, některé si i děti vlastnoručně vyrobily.


Hopsárium

22.12. 2015
HopsáriumHopsárium v Český Budějovicích navštívilo 70 žáků školní družiny.

Vánoční besídka

22.12. 2015
Vánoční besídkaVánoční besídka ve školní družině proběhla 18. prosince 2015. Na fotografie nahlédněte do fotogalerie.

Česko zpívá koledy

11.12. 2015
Česko zpívá koledy Akce proběhla 9. prosince 2015. Ostatní fotografie ve fotogalerii.

Advent - zdobení perníčků

04.12. 2015
Advent - zdobení perníčků

V adventním čase jsme pekli a zdobili perníčky.


Výtvarná soutěž čerti

04.12. 2015
Výtvarná soutěž čerti

 Soutěže „ Nakresli, vyrob čerta“ se zúčastnilo 37 dětí, na všechny čekala sladká čertovská odměna.


Policie ve školní družině

26.10. 2015
Policie ve školní družině

Zajímavé odpoledne prožily děti ve školní družině s policisty z Jindřichova Hradce. Dozvěděly mnoho zajímavých informací o práci policie, obdivovaly poslušnost a šikovnost policejního psa, mohly si vyzkoušet a prohlédnout výstroj a výzbroj policie.

Za pěkné odpoledne policistům děkujeme.

Jaroslava Šindelářová, vych. ŠD


Opékání buřtíků na zámku v Žirovnici

Obrázků: 1-4 z celkem: 10    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Poznáváme okolí Nové Včelnice

07.09. 2015
Poznáváme okolí Nové VčelniceŠedesát dětí  školní družiny se vypravilo do nedaleké Žirovnice na prohlídku zámku a soukromé sbírky plyšových medvědů. Paní průvodkyně dětem zajímavě vyprávěla o historii zámku a povídání okořenila  pověstmi spojenými s tímto místem.  Děti se nejvíce těšily na výstavu medvědů a medvídků, kterých se zde nacházelo přes 300.
Po prohlídce  jsme měli připravený  ohýnek a kdo chtěl si opekl buřtíka. I když nás provázelo chladné a deštivé počasí,  výlet se všem velmi líbil.
J. Šindelářová, vychovatelka ŠD

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy

Vedoucí vychovatelka:
Ouhelová Zdenka
Kontakt: 601 553 084
ouhelovazdenka@zsnovavcelnice.cz
--------------------------------
Jakešová Zdeňka
Kontakt: Jakesovazdenka@zsnovavcelnice.cz
.........................................
Šindelářová Jaroslava
Kontakt: sindelarovajaroslava@zsnovavcelnice.cz

Naše škola

  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
  • image 143
  • image 142
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy