Zpráva o halloweenské stezce

Dne 27.října se naše třída 7.A sešla po vyučování v půl páté. Každý si přinesl strašidelný hábit a rekvizity pro naši halloweenskou stezku. Škola vypadá opravdu večer jinak než ve dne, kdy v ní proudí davy dětí. Po převlečení do kostýmů jsme se odebrali na určené místo. Ve velkém koši jsme ještě nesli svíčky, které měly navodit tajemnou atmosféru. V šest hodin, kdy byla stezka připravena, začaly chodit rodiny s dětmi, které se chtěly tento večer trochu bát. Na našem stanovišti musely děti vytáhnout z pytle, který byl naplněný listím, rukavici, ve které byl klíček k otevření vězení s příšerou. Kolem 20. hodiny nám ostatní strašidla přišla říct, že stezka skončila. Prošli jsme zbylá stanoviště a odešli přes hokejbalové hřiště, kde si mohli všichni opéct buřta, do školy. Tam nás čekalo milé překvapení – paní učitelka třídní napekla dva pekáče buchet. Zbytek večera jsme tedy strávili ve školní kuchyňce. Domů většina z nás odcházela v dobré náladě a s kladnými dojmy. Mně se tato akce velmi líbila a doufám, že podobnou ještě někdy zopakujeme.

Filip Dolejší, 7.A

Halloween na naší škole

27.října se konala halloweenská stezka. V půl páté jsme měli sraz u školy. Kdo by přišel později, měl jít do třídy. Ve třídě jsme se převlekli a namalovali strašidelné obličeje. V půl šesté byl odchod na stanoviště a všichni si je začali připravovat. Ještě jsme rozsvítili po cestě svíčky. Kolem 18. hodiny lidé už začali chodit. Občas se stávalo, že chodila veliká skupina a my jsme nestíhali. Když šla poslední skupina, tak naše stanoviště začalo uklízet. Pak jsme procházeli stezkou i my a postupně se přidávala i ostatní strašidla. Poslední stanoviště bylo opékání buřtů na hokejbalovém hřišti. Po dokončení  halloweenské stezky se naše třída odebrala do školy. V kuchyňce na 1.stupni na nás čekala sladká odměna. Tou odměnou byly buchty, které nám paní učitelka Jitka Sedláková napekla. Nakonec jsme šli nebo jeli domů. Byla to jedna z nejlepších akcí, co jsme kdy dělali.

Daniela Vlasáková, 7.A