Workshopy k volbě povolání

Ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou jsme pro naše žáky připravili workshopy, kde mohli nahlédnout pod pokličku různých povolání. Ze začátku byly naše možnosti omezené, neboť stále útočily různé odnože koronaviru, ale pak přišla naše chvíle, kdy jsme mohli realizovat některé z našich plánů. Pro jednotlivé ročníky druhého stupně jsme dojednali workshopy z oblasti agropodnikání a služeb. Žáci 7. ročníků navštívili Hospodářský dvůr Bohuslavice, kde se věnují agropodnikání. Žáci mohli vidět, co všechno tato oblast obnáší, od chovu hospodářských zvířat, ubytování, restauraci, palírnu či hipoterapii. Žáci šestých a osmých ročníků pak ocenili umění cukrářů. Zavítali do cukrárny Lavendy v Jindřichově Hradci, kde si vyzkoušeli práci cukráře se vším všudy. Upekli si cupcaky a sušenky podle receptů vyhlášené cukrárny, která se dostává na vyhlášená místa v České republice. Pro žáky to byl jistě nezapomenutelný zážitek, který mohli vnímat všemi smysly. V krátkém exkurzu poznali, ale i ocenili práci cukrářů. Doufáme, že budeme moci zprostředkovat žákům další tyto zkušenosti a nebudeme omezováni různými vládními opatřeními.

Mgr. Jitka Sedláková, výchovná poradkyně

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy