Projekt "Můj velký kamarád"

26.09. 2015
Projekt Dne 24.9. si v rámci projektu Můj velký kamarád připravil 8. ročník pro prvňáčky zábavné dopoledne.

Zde si můžete přečíst nějaké pocity osmáků ze slohových prací:

Natálie Potocká

Projekt “kamarád“ jsme připravili pro 1. A a B. Byli jsme rozděleni do 12 stanovišť po dvou nebo po třech. Já jsem byla na stanovišti s Ilčou Kundrátovou a měly jsme připravenou hru „Hmat po slepu“. Celá třída se těšila, ale byli jsme i svým způsobem nervózní.

Ráno 24. 9. 2015 to vypuklo. O druhé vyučovací hodině jsme se šli prvňáčkům představit. Vypadalo to, že i prvňáčci se trošku báli. Potom jsme se společně vyfotili a šlo se na věc. Rozmístili jsme na stanoviště a připravili jsme si věci. Potom paní učitelky a prvňáčci vyšli ven ze školy a děti se rozutekly na stanoviště. Na chvíli zavládl chaos, ale potom se to uklidnilo. Na našem stanovišti byli všichni velice šikovní, skoro všechno uhádli. Některým jsme sice musely pomoci, ale i tak si vedli skvěle. Paní učitelky nás obcházely a vypadalo to, že jsou s námi spokojeny. Osobně si myslím, že všechny stanoviště byly skvělé! Mezi další stanoviště musím zařadit: pexeso, skládání mapy, ochutnávky, poznávání zvuků, rozeznávání pohádkových postav, šipky atd.

Když jsme skončili, šli jsme do 1.A a tam na nás čekaly obě třídy. Poděkovali jsme jim a oni nám také. Paní učitelky s námi byly skutečně spokojené. Rozdali jsme jim bonbóny a zpívali jsme písničky. Celý projekt jsme zakončili společnou fotkou. Prvňáčci byli skvělí a tento rok se s nimi sejdeme ještě třikrát a příští školní rok se s nimi budeme scházet taky.

Byl to super projekt!!!