Praha - Národní divadlo

V úterý 24. 5. jsme se my deváťáci vydali s panem učitelem Milanem Baštou a paní učitelkou Danielou Šímovou do Prahy, kde jsme navštívili Neviditelnou výstavu a šli do Národního divadla na představení Manon Lescaut.
Vyjeli jsme ráno v 8 hodin. Cesta nám rychle utekla.  Když už jsme byli v Praze, dostali jsme rozchod v obchodním centru Chodov, který trval 3 hodiny. Dostatečný čas na to, aby si každý něco koupil. Hned na začátku jsme utratili skoro celé kapesné. Poté jsme navštívili Neviditelnou výstavu.
 Museli jsme se rozdělit na skupinky po 8 a každá skupina měla za doprovod nevidomého. Šli jsme do místností, kde byla úplná tma, vůbec nic nebylo vidět.Během jedné hodiny jsme museli využívat hlavně náš sluch a hmat. Poznávali jsme různé předměty, překonávali překážky, jako jsou schody… V další místnosti jsme, poznávali sochu, která nám byla přidělena např. Věstonická venuše, srnka, sfinga, hlava lva aj. To bylo složitější, je opravdu těžké, poznat něco po hmatu.  A na konci prohlídky jsme šli do místnosti, kde byl bar. Tam jsme si sedli a objednali pití, které nám rozdal náš nevidomý průvodce a přitom nám odpovídal na naše dotazy. A pak jsme museli poslepu zaplatit a najít správnou minci. Je opravdu těžké být nevidomým.  Byla to skvělá zkušenost. Moc se nám tam všem líbilo.
Potom jsme šli do autobusu, ten nás odvezl na strahovské parkoviště, kde jsme se převlekli do společenského oblečení. A pak už jsme jeli do Národního divadla. Představení začínalo v 19 hodin.  Uvnitř divadla nás zaujal vysoký strop a zlatá výzdoba. V činohře Manon Lescaut hráli  známí herci – Jana Pidrmanová, Radúz Mácha, Patrik Děrgel, Vladislav Beneš a další.
V divadle se nám všem moc líbilo a přestavení také. Všichni jsme si výlet moc užili.

Děkujeme učitelům.                                                                                                              Klára Jelínková    9.A