Noc ve školní družině - Rytíři 2017

10.05. 2017
Noc ve školní družině - Rytíři 2017I ve školní družině jsme si připomněli výročí narození Karla IV. Děti si zopakovaly, co o našem nejznámějším králi a jeho době znají. Připomněli si také, že to byla doba rytířů, a že ani pro budoucího krále nebylo snadné stát se rytířem.
   Spojení cností a dovedností, které musel rytíř mít nebo se jim naučit, si pak děti vyzkoušely
v celoroční hře - "Chceš se stát rytířem?". Musely se naučit dvorskému chování i taktice pro boj tím, že zvládly hru v dámu a gotický tanec. Sílu, bojovnost a vytrvalost prokázaly ve vzájemném přetahování a v překážkové dráze se zátěží. Rytíři přece museli zvládat boj v těžké zbroji! Obratnost a zručnost ukázaly při chytání kroužků a věrnost při záchraně zraněného krále. Nezapomněli jsme ani na plnění dobrých skutků, protože rytíř byl povinen pomáhat slabým. Děti si také vyrovily vlastní erbovní štít.
   Část dětí, které splnily všechny úkoly, složila rytířskou přísahu a byla slavnostně pasována v rámci akce -
"Noc ve školní družině". Svoji odvahu pak mohly děti prokázat ještě při stezce odvahy, kde se jako na starém hradě potkaly s duchem, Bílou paní i bezhlavým rytířem. Za celoroční snahu byly odměněny i drobnými dárky a nějakou sladkostí.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy