„Jste to, co jíte a děláte“

18.11. 2015
 „Jste to, co jíte a děláte“

V pondělí 16. listopadu 2015 proběhlo na II. stupni ZŠ projektové vyučování na téma „Jste to, co jíte a děláte“.

Naši učitelé si pro nás připravili různá stanoviště s tématy týkající se zdravého stravování a pohybu. Všichni jsme byli rozděleni do šesti skupin a absolvovali jsme čtyři témata – vaříme zdravě, sportem ku zdraví, látky v potravinách – éčka, jsem trénovaný, poruchy příjmu potravy a jím zdravě. Během dopoledne jsme připravili kuskus se zeleninou, potrápili svá těla v tělocvičně a na spojovačce, hledali na internetu informace o bulimii, anorexii a dalších poruchách. Seznámili jsme se s tzv. „éčky“ v potravinách a naučili se je rozlišovat na zdraví prospěšná a škodlivá. Všem se netradiční dopoledne ve škole moc líbilo.

Žáci 2. stupně