Celorepubliková matematická soutěž Klokan

V měsíci březnu se vybraní žáci prvního stupně naší školy zúčastnili matematické soutěže Klokan, která byla zaměřena na logické myšlení žáků.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích, druhý a třetí ročník v kategorii Cvrček a čtvrtý a pátý ročník v kategorii Klokánek. Mezi nejúspěšnější řešitele v první kategorii patřila Lucie Chromá (73 bodů z 90 možných), Vilma Brusová a Barbora Bednářová. V druhé kategorii byl nejúspěšnější Saša Vaníček, který získal 109 bodů ze 120 možných. Následovali Vojtěchové Kořínek a Rak.

Výsledky II. stupně: kategorie Benjamín 6. -7. třída

1. Strnad Jakub 88 bodů
  2. Starka Marek 78 bodů
  3. Sokol Miroslav 65 bodů

kategorie Kadet 8. -9. třída

1. Adamcová Lucie 71 bodů
  2. Jaroš Pavel 61 bodů
  3. Havlíček David 54 bodů

Výsledky všech žáků byly zaslány organizačnímu výboru této soutěže a na základě celorepublikových výsledků uvidíme, jak byli naši žáci úspěšní.