Zlatý Ámos

26.02. 2019
Zlatý Ámos

Ve čtvrtek 7. února jsme byli v Praze s panem učitelem Englickým na regionálním kole ankety o nejoblíbenějšího učitele roku. Vrazili jsme již brzy ráno vlakem a po přestupu na metro jsme zdárně dorazili k Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Anketa se totiž konala v jedné z jeho budov a spočívala v tom, že si žáci připravili krátké představení, ve kterém měli vysvětlit, proč je právě jejich učitel lepší než ti ostatní.

Ale to nebylo všechno! Pořadatelé nelenili a připravili nám mimo jiné i prohlídku budov Poslanecké sněmovny a také vynikající a bohaté občerstvení. Mezitím se u poroty střídali jednotlivé týmy složené z nominovaného učitele a jeho třech obhájců z řad žáků. Vybraných učitelů „soutěžilo“ v tento den celkem 14 a to z kraje Jihočeského, Plzeňského a Středočeského. Po nějaké době jsme i my konečně předstoupili před porotu. Zahráli jsme jim představení, které jsme si sami sepsali a secvičili a ve kterém jsme vystupovali v rolích šprta, jeho maminky a agenta. Po představení scénky jsme s panem učitelem odpověděli na otázky poroty a celí napjatí jsme čekali na výsledek. Bohužel pan učitel do semifinále nepostoupil, ale dostal diplom nejoblíbenějšího učitele ZŠ Nová Včelnice.

Výlet jsme si všichni moc užili a plni nových zážitků jsme se vrátili domů.

Jakub Strnad, Marek Starka a Michaela Dvořáková