logotyp
Login

Život školní družiny

Život školní družiny

Co se děje ve škole, když vyučování skončí? Pootevřeme vám dveře školní družiny a necháme sem trošku nahlédnout.

Když vládl ještě podzim a školáci v září psali první úkoly, zavedly nás kroky do Kostela v Nové Včelnici. Vyšplhali jsme na věž až k samotnému zvonu a našli tajuplnou schránku za oltářem. Když jsme si pak ve farské zahradě opekli na ohni vuřty, nemohlo být zahájení školního roku lepší.

Další výlet na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokráte vyrazila družinová parta lokálkou do Staré radnice v J. Hradci, kde na modelovém kolejišti uháněly malé vlaky. Jindy zase přijeli na návštěvu kamarádi za námi. A nebyli to kamarádi ledajací. Manželé Hořákovi přivezli představit zvířata ze záchranné stanice Ikaros a my tak obdivovali švába, chameleona, káně, ježka i činčilu.

Zapojili jsme se také do projektu „Záložka do knih spojuje školy“ a s dětmi z Rajeckých Teplic na Slovensku si vyměnili vlastnoručně vyrobené záložky.

Na svatého Martina voněla nám celá družina. Nepřijel sice na bílém koni, ale u nás přesto sněžilo. Vrstva běloučkého cukru přikryla voňavé svatomartinské rohlíčky, které se rozplynuly na jazyku dříve než vločka na dlani.

Vůni rohlíčků vystřídal pekelný smrádek a řádila tu banda rozpustilých čertů, čertic a několik andělů. Společně prokazovali svou zdatnost při tanci, kradení chlupů či vyplazování jazyků. Každý si pak vysloužil vysvědčení s vyznamenáním. Byly na něm totiž ty nejlepší čertí známky - samé 5!!!

Otevřeli jsme raději okna a čertovský puch byl tatam. Vklouzlo k nám něco docela jiného – adventní čas. Návštěva vánoční výstavy ZUŠ Allegro nás příjemně naladila a při posezení u stromečku nám osud prozradil, co nás čeká v příštím roce.

Máme na kontě ještě spoustu dalších zážitků (podívejte se do záložky družina a naší foto-galerii). Přejeme vám spokojené Vánoce a v novém roce každý den naplněný láskou, spokojeností a především zdravím.

Za děti i zaměstnance ŠD Zdenka Ouhelová

Zpět na hlavní výpis

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy