Zájezd do předvánoční Vídně - 28.11.2019

V letošním školním roce jsme se v rámci výuky německého jazyka vypravili s žáky 7., 8. a 9. ročníků do srdce Rakouska - do Vídně. Již v autobuse jsme se dozvěděli od našeho pana průvodce mnoho zajímavostí o historii tohoto evropského města. Následně jsme strávili nádherný předvánoční čas poznáváním místních památek. První zastávkou byl barokní zámek Schönbrunn, jehož zahrady nás i díky slunnému počasí okouzlily. Stejně tak nás zaujala i Neptunova fontána či úžasná vyhlídka tyčící se nad zámkem. Dokonalou atmosféru podtrhly místní adventní trhy, na nichž mohli žáci poprvé vyzkoušet svůj um výřečnosti v německém jazyce. Odpoledne jsme strávili v historickém centru Vídně, kde jsme viděli např. Hofburg s  císařskou klenotnicí, Katedrálu sv. Štěpána, Vídeňskou operu, světoznámý hotel Sacher a mnoho dalších významných objektů. Výlet jsme završili návštěvou největších vídeňských vánočních trhů, na nichž na nás dýchl duch Vánoc a bezpochyby v nás zanechal nezapomenutelné vzpomínky. Plni dojmů jsme se vrátili v pozdních hodinách zpět do Čech a shodli jsme se na tom, že jsme si výlet užili plnými doušky.
                                                                                                      Mgr. K. Tipplová

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy