Úspěch v krajském kole Biologické olympiády

Po vítězství v okresním kole postoupil žák Základní školy Nová Včelnice Marek Starka do krajského kola Biologické olympiády. Pro kategorii D, tedy žáky 6. a 7. tříd je krajské kolo nejvyšší metou této prestižní soutěže. Tradičně se jihočeské krajské kolo koná v českobudějovickém DDM v Hardtmundově vile a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Zde Marek změřil síly s postupujícími z okresních kol a je třeba říci, že konkurence to byla opravdu silná i vzhledem k faktu, že polovina soutěžících byla z víceletých gymnázií. Marek přesto vybojoval úctyhodné 4. místo, za což si zaslouží obrovské gratulace a díky za vzornou reprezentaci školy i města. Celá škola přeje Markovi mnoho dalších úspěchů a věříme, že v příštím roce bude v Biologické olympiádě opět bodovat.