Vítězství v Biologické olympiádě

Desátý duben byl ve znamení okresního kola Biologické olympiády (BiO) kategorie D (žáci 6. a 7. tříd). Naše škola vyslala do soutěžního klání dva zástupce Marka Starku a Tomáše Štejdýře, oba ze třídy 7. A. Reprezentanti školy byli vybráni na základě výsledků ze školního kola této soutěže, které proběhlo na konci ledna. Dobu mezi školním a okresním kolem žáci využili k přípravám, které nebyly věru jednoduché. Do okresního kola je totiž nutné vypracovat poměrně obsáhlou a složitou vstupní práci a dále se postupující museli samozřejmě tužit ve znalostech. Okresní kolo BiO má několik částí: teoretickou písemnou práci (na ni se žáci připravují z rozsáhlého textu vydaného organizátory BiO), laboratorní úkol, poznávačku živočichů a poznávačku rostlin. Každá z částí vyžaduje specifickou přípravu a navíc se vesměs nejedná o učivo ze školních lavic devítiletky, ale o látku nadstavbovou, kterou žáci musí nastudovat ve svém volném čase.

Oba naši soutěžící zvládli okresní kolo s přehledem a ctí a navíc se Marek Starka s přehledem probojoval na první příčku této náročné soutěže. Jeho vavříny těší o to více, že svými znalostmi, zápalem pro věc a nepochybným talentem k přírodním vědám překonal studenty z víceletých gymnázií. Marka dále čeká krajské kolo této soutěže, které proběhne 24. 5. a přípravu na něj, rozhodně nezanedbáme a budeme se věnovat zejména poznávání rostlin. Markovi budeme držet moc a moc palce!

Okresního kola kategorie C (žáci 8. a 9. tříd) se žáci ze ZŠ Nová Včelnice také účastnili, byla to Lada Ševčíková (9. A) a Tereza Hánová (8. A). Kolo proběhlo 16. 5. a zatím netrpělivě čekáme na výsledky.

Všem žákům, kteří se účastnili Biologické olympiády, bych rád moc poděkoval za nemalé úsilí, věnovaný čas a chuť dělat něco navíc.

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy