Svět pohádek Boženy Němcové a Jump Aréna – Praha

První listopadovou středu naše třída 6.A společně se sedmičkami vyrazila na výlet do Prahy. Odjížděli jsme od školy po půl osmé. Cesta uběhla poměrně rychle, protože jsme si ji krátili hraním na telefonech. Po příjezdu do hlavního města jsme šli na výstavu o Boženě Němcové. Tam se mi nejvíce líbily velké houpačky a královská křesla. Poté jsme šli do IQlandie, kde jsme zkoumali a zkoušeli různé rébusy a hlavolamy.

V odpoledních hodinách jsme se metrem přesunuli na Zličín do obchodního centra Metropole. To bylo něco pro nás holky! Asi po dvouhodinovém rozchodu jsme navštívili Jump Arénu, kde jsme se společně řádně vyřádili. Znaveni, ale spokojeni jsme odjížděli z večerní Prahy směrem k domovu. Výlet se nám všem moc líbil.

Tereza Šerglová, 6.A

Odjeli jsme v 7:45 od tělocvičny. V autobuse jsme se koukali z oken a poslouchali písničky. Do Prahy jsme dojeli asi v deset hodin. Od autobusu jsme šli kousek pěšky na náměstí Republiky, kde jsme navštívili výstavu věnovanou Boženě Němcové. Dozvěděli jsme se více o životě a díle této spisovatelky. Nejvíce se mi tam líbily houpačky. Hned vedle jsme našli výstavu různých hlavolamů, rébusů a her IQlandia. Bylo to tam super. Odtud jsme šli na metro a jeli na Zličín. Vystoupili jsme a přesunuli jsme se do nákupního centra Metropol Zličín, kde jsme měli skoro dvouhodinový rozchod. Chodila jsem ve dvojici s Kájou. Dali jsme si oběd v „mekáči“. Dala jsem si hranolky, colu a zmrzlinu Mc Flurry. Po obědě jsme s Kájou prošli všechny obchody. V New Yorkru jsem si koupila čepici. Po skončení rozchodu jsme se všichni sešli na určeném místě u fontánky, abychom se vydali do Jump Arény. V Jump Aréně jsme si skoro všichni koupili protiskluzové ponožky a každý dostal náramek. Převlékli jsme se v šatnách a šli skákat. Byly tam velké trampolíny, skákací hrady, lezecké stěny, atd… Bylo to tam super a moc mě to tam bavilo. Ale před Jump Arénou už na nás čekal autobus, a tak jsme jeli domů. Sedla jsem si s Kájou a poslouchali jsme písničky nebo si povídali. Přijeli jsme do Včelnice kolem devatenácté hodiny a každý šel domů.

Výlet se mi moc líbil a ráda bych si ho s naší třídou ještě někdy zopakovala.

Tereza Šívrová, 6.A

Na středu 3. listopadu nám paní učitelky Sedláková, Doležalová a Markesová naplánovaly výlet do Prahy na výstavu o Boženě Němcové. Odjezd byl po půl osmé od školy. Z autobusu jsme viděli tři sanitky, deset taxíků a jednu bouračku. Zastavili jsme na benzíně, abychom si došli na záchod. Když jsme dorazili do Prahy, viděli jsme z autobusu Pražský hrad a Hlavní nádraží.

Výstava byla V Kotvě. Na výstavě byla spousta kostýmů a rekvizit z filmů, ke kterým napsala knižní předlohu Božena Němcová. Bylo zde i několik televizí, kde běžely její pohádky. Hned vedle této výstavy byla další výstava, tentokrát interaktivní. Nejvíce mě zaujalo dělo a rychlost klikání tlačítkem. Po zhlédnutí výstav jsme jeli metrem na Zličín. Jízda byla v pohodě. Po příjezdu na Zličín jsme s Matyášem šli do KFC, kde jsem si dal twister a kyblík pro jednoho. Po obědě jsme šli shánět Pokémon karty. Poté jsme měli sraz u fontány a společně jsme se vydali do Jump Arény. Zde jsem se pokoušel naučil salto dopředu a lézt po horolezecké stěně. Cesta domů byla v pohodě, poslouchali jsme písničky a hráli hry. Výlet se mi moc líbil.

Patrik Nevšímal, 6.A

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy