Školní kolo v recitaci

Úterý 18. 2. proběhlo ve znamení přehlídky mladších recitátorů, neboť jsme opět na naší škole zrealizovali recitační soutěž, které se aktivně zúčastnilo celkem 22 žáků z 1. i 2. stupně a několik diváků z řad žactva. Dění probíhalo ve třech věkových kategoriích. Porota složená z vyučujících (Mgr. Vondráčková, Mgr. Šprinclová a Mgr. Tipplová) měla těžkou úlohu, protože žáci podali velmi dobré výkony a rozhodování o vítězi (zejména ve II. a III. kategorii) bylo do posledního okamžiku pro všechny zúčastněné skutečně napínavé. Mnozí si pod vedením svým pedagogů vybrali velmi pěkné básně a snažili se porotu zaujmout svým osobitým přednesem. Bylo náročně vybrat právě ty " DVA nejlepší" z každé kategorie, kteří nás budou reprezentovat na březnovém okresním kole v Jindřichově Hradci. Nakonec porota dospěla k následujícímu rozhodnutí:

I. kat. (2.- 3.roč.): 1.místo-Roman Paukov (3.A), 2.místo-Šárka Ouhelová (3.A), 3.místo-Eliška Šuhájková (2.A)

II. kat. (4.- 5.roč.):1.místo-Vojtěch Brus (5.A), 2.místo-Matěj Šíma (5.A), 3.místo-Denisa Kupková (5.A)

III. kat. (6.-7.roč.): 1.místo-Libor Němec (6.A), 2.místo-Matěj Šívr (6.A), 3.místo-Magdaléna Horáková (6.B)

Mgr. Bc. Šárka Vondráčková