Recitační soutěž

V pondělí 4.března 2019 se na naší ZŠ uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo celkem 20 žáků. Do poroty zasedly Mgr. Š. Vondráčková (1.stupeň), Mgr. K. Doležalová (1.-2.stupeň) a Mgr. J. Sedláková (2.stupeň).
Soutěžilo se ve třech kategoriích. Kritéria hodnocení soutěže si porota stanovila předem. Důraz byl kladen zejména na práci s hlasem (tempo, hlasitost), ale i přesnost textu, jeho přiměřenost a výslovnost. V I. kategorii (1.- 3.třída) své recitační dovednosti představilo celkem 8 žáků. V konečném hodnocení porota rozhodla o následujícím pořadí: 1.místo Valerie Pilchová (2.A), 2. místo David Jinoch (1.A) a 3.místo Tereza Šívrová (3.A). Do II. kategorie (4.- 5.třída) postoupilo celkem 9 žáků, kteří si vybírali nejčastěji současnou poezii z pera oblíbeného básníka Jiřího Žáčka. Konečné pořadí ustanovila porota následovně: 1.místo Adéla Koštialová (5.A), 2.místo Libor Němec (5.A) a 3.místo Barbora Fuxová (5.A). Ve III. kategorii (6.-7.třída) vystoupili 3 žáci 6.A třídy, kteří si rozebrali stupně vítězů následujícím způsobem: 1.místo Veronika Horká, 2.místo Štěpán Kršek a 3.místo Elena Jačová.
         Nejen malí recitátoři, ale i porota a přítomní diváci si soutěž velmi pěkně užili a společně tak strávili příjemné odpoledne nenásilně kultivující jejich řečové a prezentační dovednosti.
                                                                                                                  Mgr.Bc.Šárka Vondráčková

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy