Projekt v jazykové učebně - žáci třídy 9. A a MŠ Nová Včelnice

Ve čtvrtek 21. 10. 2022 jsme v rámci společného projektu přivítali s žáky 9. A předškoláky z MŠ Nová Včelnice. Přestože probíhal projekt v naší jazykové laboratoři, zvládly děti všechny úkoly bravurně a s minimální pomocí. Hlavním tématem byli tučňáci, kteří všechny úkoly propojovali. Po příchodu byl dětem promítnut na naší velké obrazovce úryvek z pohádky Tučňáci z Madagaskaru, v němž měly děti některá slova samy doplnit na základě obrázků z prezentace, kterou měly před sebou spuštěnou. Následovala hra na detektivy. Děti byly rozděleny do týmů podle barev a se svým týmem hledaly schované obálky. V nich se ukrývali stěžejní tučňáci z výše zmíněné pohádky, kteří byli nastříháni na kusy. Předškoláci v týmu skládali svého tučňáčka a nakonec si ho nalepili na čtvrtku. Nechybělo zpívání písně o malém tučňáčkovi a následná výroba jednoho takového ve školních dílnách za pomoci šišek a vaty. Velké poděkování za podílení se na projektu patří paní asistentce Andree Šteflové a také žákům třídy 9. A. Děti byly odměněny sladkou tečkou a věříme, že se pro ně stala škola institucí, do níž v září s radostí opět zavítají.
                                                                                               Kateřina Doležalová

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy