Projekt ke 100. výročí vzniku Československa

V pátek 26. října se pro žáky prvního stupně uskutečnil projekt k výročí 100 let republiky.

Žáci páté třídy navštívili knihovnu v Kamenici nad Lipou, kde pro ně byla připravena zajímavá přednáška k tomuto významnému výročí naší země.

Žáci 1. - 4. třídy měli připravený projekt ve škole na poslední dvě vyučovací hodiny. Společně všichni vytvořili velkou obrazovou koláž, kde základem byl národní strom lípa. Postupně na ni všechny třídy přidávaly významná data, státní symboly a popisky.

Projekt byl ukončen skupinovým focením v tělocvičně. Každá třída měla přidělenou jednu státní barvu a společně všichni vytvořili živý obraz státní vlajky.

Koláž obrazu i závěrečná „živá“ vlajka se dětem moc vydařila.

K. Tejčková, R. Fuxová

V rámci projektu k 100. výročí Československa vyrazili žáci 5. třídy vlakem do Kamenice nad Lipou. Historické okamžiky a osobnosti spojené se vznikem republiky žákům přiblížila paní knihovnice z Dětské knihovny. Zajímavá beseda byla obohacena o videoprojekci a dobové fotografie. Děti se seznámily nejen s událostmi roku 1918, ale i s dalšími významnými momenty celé stoleté historie naší republiky. Paní knihovnici děkujeme i za drobné dárečky.

J. Šindelářová

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy