Login

Návštěva Poslanecké sněmovny

Návštěva Poslanecké sněmovny

   10. června jsme se vydali vlakovou dopravou do Prahy, abychom společně navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Po příjezdu jsme měli dostatek času a tak jsme šli do nákupního centra – Palladium. Tam se nám moc a moc líbilo.

Později jsme se vydali pěšky Prahou k informačnímu centru Poslanecké sněmovny, kde jsme zhlédli krátký film. Do Poslanecké sněmovny, která sídlí v komplexu několika paláců (Thunovský palác, palác Šternberských a palác Smiřických) na Malé Straně pod Pražským hradem, nás pozval pan poslanec Miloslav Rozner, který se stal naším průvodcem.

V Thunovském paláci, kde se nachází zasedací sál, kde byla v roce 1918 vyhlášena samostatná Československá republika a kde byl zvolen i její první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tam jsme usedli do poslaneckých lavic a poslouchali přednášku. Prolezli jsme úplně všechno. Viděli jsme krásné lustry, velké gobelíny, které byly restaurovány v Jindřichově Hradci, bufet, nádherné toalety, hlasovací zařízení, no prostě vše! Protože jsme mohli fotografovat, tak přinášíme několik foteček.

Zpět na hlavní výpis

Naše škola

TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist