Návštěva Horního Rakouska - Linz

Už Jan Amos Komenský tvrdil, že nejefektivnější je učení prostřednictvím zážitku. Žáci 7. a 8. ročníků naší školy se proto 21.10.2021 vydali navštívit město Linz, v němž měli příležitost vyzkoušet a vylepšit svůj um německého jazyka a nasát atmosféru tohoto skvostu Horního Rakouska. Ihned po příjezdu jsme šli vstříc novým zážitkům a vyjeli místním historickým vlakem Pöstlingbergbahn na kopec nad městem zvaný Pöstlingberg, kde na nás čekala okouzlující panoramata na celé město a okolí. Nevynechali jsme zde ani návštěvu poutní baziliky. Další zastávkou naší výpravy pak bylo Muzeum technologie a budoucnosti Ars Electronica Center, které je proslulé svými moderními vynálezy. Součástí Muzea je např. 3D kino, kde se promítaly různé projekce a animace - my jsme zhlédli animaci na téma vesmír a rázem jsme se díky ní ocitli v jiné galaxii! Následně jsme byli seznámeni s novými projekty a zájemci si mohli vyzkoušet některé exponáty a projekty i na vlastní kůži. Odpolední program spočíval v poznávání města a jeho nevýznamnějších památek. Středobodem naší pozornosti se stalo zejména hlavní náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice, renesanční radnice Altes Rathaus, neogotická katedrála Neuer Dom a další. Součástí našeho programu byl samozřejmě také osobní čas věnovaný prozkoumání města a nákupům na hlavní nákupní třídě Landstraße. Ve večerních hodinách jsme se pak plni nově nabytých dojmů a zážitků vrátili zpět do České republiky a jsme přesvědčeni, že se tato exkurze do německy mluvícího prostředí jistě nebyla poslední! (fotogalerie)
                                                                                          Mgr. K. Doležalová

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy