Jednotné přijímací zkoušky 2022

Letos naši žáci absolvovali jednotné přijímací zkoušky na různé maturitní obory bez jakýchkoliv úlev a výjimek. Řádné termíny zkoušek se konaly ve dnech 12. a 13. dubna, ale jejich výsledky se žáci dozvěděli až po 28. dubnu, když byly zpracovány Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMATEM). Před zpřístupněním výsledků školám prošlo zadání didaktických testů odbornou kontrolou validační komise Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání a Nezávislé odborné komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V rámci expertního posouzení tyto komise konstatovaly, že všechny testy i jednotlivé úlohy, ze kterých se testy skládají, jsou formulačně i konstrukčně v pořádku.

K 1. březnu 2022 podalo k jednotné přijímací zkoušce přihlášku více než 103 tisíc uchazečů.

Každému uchazeči, který konal testy ve dvou termínech, se započítával lepší dosažený výsledek z matematiky a lepší dosažený výsledek z českého jazyka.

Z naší školy se jednotných přijímacích zkoušek zúčastnilo 19 žáků a tři žáci dělali již v lednu talentové zkoušky na umělecké obory. Ostatní z vycházejících si volili různé učební obory. Všichni naši žáci přijímací zkoušky úspěšně zvládli, i když v nich nebyly úkoly vždy jednoduché. Obory, na které nakonec podali všichni zápisové lístky, jsou různorodé, technické obory – mechanik elektronik, energetik, geodet, automechanik, telekomunikační mechanik, strojní mechanik, zedník, ekonomické obory, umělecké – propagační grafik, tvůrce reklam, čtyři lidé se přihlásili na střední zdravotní školy, jedna žákyně byla přijata na střední odbornou veterinární školu, jedna žákyně bude kosmetičkou, jedna pekařkou, dvě žákyně budou studovat analýzu potravin. Studovat na gymnáziu bude z tohoto závěrečného ročníku pouze jeden žák.

My ale všem budeme držet palce, aby se jim líbilo na školách, které si vybrali, aby skvěle uplatnili své znalosti a byli spokojeni ve svém dalším životě.

Mgr. Jitka Sedláková, výchovná poradkyně

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy