Děti ze ZŠ Popelín si vyzkoušely výuku anglického jazyka v naší nové jazykové učebně

Děti ze ZŠ Popelín si vyzkoušely výuku anglického jazyka v naší nové jazykové  učebně

Učíme se anglicky s pomocí počítačů – téma hmyz

Ve čtvrtek 21. října 2021 byly na Základní škole Nová Včelnice přivítány děti ze ZŠ Popelín v rámci společného projektu.

Úvodem byla dětem představena učebna a práce s počítačem. První část projektu (první hodina) byla zaměřena na teorii - tj. na výuku nového učiva - seznámení žáků se základní slovní zásobou, tzv. klíčovými slovy pod tématem hmyz. Pedagog využil maňáska pro zmírnění ostychu dětí při počátečním rozmluvení. Děti sledovaly na monitorech prezentaci plnou obrázků zobrazujícím nová slovíčka (zástupce hmyzí říše), opakovaly daná slova po nahrávce rodilých mluvčí, zpívaly písničku a tleskaly do rytmu. Dále si prohlédly video a vyzkoušely si elektronické přihlášení (kliknutím myši na tlačítko volám učitele) a následně odpovídání učiteli přes headset při vypracovávání doplňovacího cvičení. Nakonec všechny děti zvládly vyplnit pracovní list a mohly si tak ověřit a uvědomit, co nového se naučily.

Po přestávce byla zahájena praktická část projektu (druhá hodina), ve které si děti na počítačích přes headset zahrály několik her zaměřených na opakování a fixaci nové slovní zásoby. Např. obrázkové pexeso s audiem, úlohy zaměřené na přiřazování slovíček k obrázkům, na psaní anglických slovíček na klávesnici k jednotlivým obrázkům, na přiřazování slovíček k obrázkům podle zvuku (audia) a nejtěžší úlohu spočívající v psaní slovíček podle diktátu z nahrávky. Dále si zahrály ve dvojicích či trojicích opět přes headset hru podobnou člověče nezlob se, ve které samostatně ovládaly virtuální kostku a figurky. Pomocí myši postupovaly s figurkami po políčkách s obrázky hmyzu a slovíčka si tak opakovaly a aktivně používaly anglický jazyk jako přirozenou součást hry. Zejména v této části se významným způsobem zapojili do pomocné asistence žáci naší školy (děkujeme dětem z 6. a 9. ročníku).

Děti ze ZŠ Popelín si tak na vlastní kůži vyzkoušely výuku anglického jazyka s pomocí moderní počítačové technologie v naší nové jazykové učebně. Výuka probíhala v přátelské a hravé atmosféře. Věříme, že byla přínosem a snad i inspirací pro paní učitelky ze ZŠ Popelín, kterým tímto děkujeme za spolupráci.

Fotografie z této události najdete ve fotogalerii.
Ing. Magdaléna Tesařová, vyučující anglického a německého jazyka

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy