Adventní Linec

11. prosince jsme se zážitků – chtiví žáci ze 7. – 9. třídy spolu s  učiteli Kateřinou Doležalovou, Antonínem Hurychem a Jitkou Sedlákovou vydali do Rakouska. První zastávkou byla hudební škola ve Freistadtu, kde jsme si vzájemně zazpívali vánoční koledy. Další cíl naší cesty byl Linec, hlavní město Horních Rakous. Jakmile jsme dorazili, dostali jsme menší občerstvovací rozchod na trzích. Poté jsme vyrazili na předem objednanou exkurzi do Ars Elektronica Center, která probíhala v češtině, kde jsme si mohli vyzkoušet například virtuální realitu, test našeho zraku, fungování různých robotů, digitálních animací, 3D tisk nebo virtuálně cestovat v kosmu. V centru se všem líbilo. Pochodili jsme po vánočních trzích v centru města (Hauptplatz) se sloupem Nejsvětější trojice a nakonec jsme obdivovali velikost moderní katedrály  Mariendom. To už byl čas pomalu se vrátit k autobusu, opustit Linec a celkově Rakousko. Zájezd se nám líbil a budeme si zážitky z něj dlouho pamatovat.

Za účastníky zájezdu Vojta Horák a Michal Šmol, 7.A

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy